REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 13 d. 11:57

Žygis per Labanoro girią - siekis parodyti jos grožį ir noras išsaugoti vientisą kraštovaizdį

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


56269

Siekiant sustiprinti ir užtikrinti deramą saugomų teritorijų ir senųjų miškų apsaugą nuo kirtimų bei artėjant terminui, kai baigsis šių kirtimų moratoriumas Labanore, šeštadienį rengiamas nacionalinis žygis per Labanoro girios miškus ir kirtavietes. Žygio tikslas - tiesiogiai supažindinti Lietuvos gyventojus su realia padėtimi saugomose teritorijose ir parodyti, kad Labanoro girią ir kitus regioninius bei nacionalinius parkus galima panaudoti daug protingiau nei paprasčiausiai iškirsti.

Žygis prasidės Labanoro miestelyje, estradoje prie seniūnijos. Į žygį buvo kviečiami atvažiuoti kaip į šventę - pasiimti vėliavų, transparantų, muzikos instrumentų. Kartu su žygeiviais savo maršrutu pajudės motociklininkai, kurie aplink visą Labanoro girią apvažiuos „Vilties ratą“.

Labanoro bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvos miškus. Po šv. Mišių Labanoro estradoje bus surengtas koncertas. Tų, kurie norės ramesnės aplinkos, bus laukiaa Saldutiškio miestelio dvare. Čia vyks paskaita-diskusija „O jei nekirstume Labanoro girios visai?“. Iš karto po paskaitos Utenos kultūros centro Saldutiškio skyriuje vyks Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“ peržiūra.

Žygio rengėjai siekia parodyti Labanoro girios grožį, skatinti saugoti senuosius miškus nuo plynųjų kirtimų ir intensyvaus ūkininkavimo pačiose gražiausiosiose Lietuvos vietose, išsaugoti vientisą kraštovaizdį, tradicinį gyvenimo būdą, protėvių ir gamtos paveldą ateities kartoms.

Lietuvoje saugomos teritorijos sudaro apie 17 procentų, ir daugiau nei pusė iš jų vykdoma intensyvi (aktyvi) miškų ūkio veikla, kuri gali neatpažįstamai ir nepataisomai pakeisti šalies veido autentiškumą ir gamtinę aplinką. Tik 1,1 proc. iš jų sudaro žmogaus veiklos neliečiamo miško - sengirės likučiai.

Miškų politika, kirtimų normos ir būdai nėra tik ekonominis klausimas, kaip tai bandoma pateikti viešojoje erdvėje, tai politinis, vertybinis pasirinkimas, o pagrindines gaires brėžia miškų savininkė - visuomenė, pažymi akcijos organizatoriai: Labanoro žygio iniciatyvinė grupė, „Labanoro klubas“, Asociacija „Gyvas miškas“, Žalioji Lietuva.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA