Angle down Atgal

Europos Parlamento komitetas ragina stabdyti Astravo AE veiklą

Astravo atominė elektrinė (AE) yra geopolitinis Baltarusijos ir Rusijos projektas, neatitinkantis tarptautinių branduolinės saugos standartų, teigiama Europos Parlamentui (EP) teikiamos rezoliucijos projekte. 

Jam ketvirtadienį 66 balsais už, dviem prieš, septyniems nariams susilaikius pritarė EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos (ITRE) komitetas. Visas EP ketina balsuoti dėl šios rezoliucijos vasario 8-11 dienomis rengiamoje plenarinėje sesijoje, teigiama EP pranešime. 

„Jėgainė yra vystoma kaip geopolitinis Baltarusijos ir Rusijos projektas, o jos statyba ir būsimas veikimas yra galimos grėsmės šaltinis Europos Sąjungai ir jos narėms saugumo, sveikatos ir aplinkosaugos požiūriu“, –  rašoma tekste.

Jame nurodomas apgailestavimas dėl skuboto komercinio elektrinės naudojimo, suplanuoto kovą, ir pabrėžiama, kad visos ENSREG saugumo rekomendacijos turi būti įgyvendintos prieš jėgainei pradedant komercinę veiklą. 

Dokumente pažymima, kad EP nariai yra susirūpinę, jog skubus jėgainės pridavimas eksploatacijai neatitinka aukščiausių tarptautinių aplinkosaugos ir branduolinės saugo standartų, įskaitant ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) rekomendacijų. 

Parlamentarai išreiškia susirūpinimą dėl Astravo AE vietos parinkimo 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus ir arti kitų Europos Sąjungos šalių – Lenkijos, Latvijos ir Estijos. 

„Nepaisant bendro Baltijos šalių sutarimo nutraukti komercinius elektros mainus su Baltarusija, vis dar įmanoma elektrai iš šios šalies patekti į Europos Sąjungos rinką per Rusijos tinklą“, – konstatuojama tekste. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite