Angle down Atgal

Iš verslo norintys pasitraukti žvejai galės gauti kompensacijas

Žvejai, norintys pasitraukti iš verslo dėl sumažintų Baltijos menkių žvejybos kvotų ir atitinkantys numatytus kriterijus, galės gauti kompensacijas, teigia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Ministerija nurodo, kad reikiamas teisines prielaidas skirti finansavimą iš 2014-2020 metų Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo Baltijos jūros žvejybos laivynui, nutraukiant veiklą visam laikui, sudarė gruodžio 1 dieną įsigaliojęs reglamentas.

„Šis reglamentas – tai koordinuotas Europos Sąjungos atsakas, kuriuo siekiama sušvelninti neigiamus ekonominius ir socialinius padarinius žvejams dėl svarbių Baltijos jūros išteklių būklės pablogėjimo“, – sako Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės skyriaus vedėjas Justas Poviliūnas.

Pagal priimtą reglamentą numatoma galimybė teikti Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo paramą žvejybos veiklos nutraukimui visam laikui laivynų segmentams, kurie žvejojo rytines menkes, vakarines menkes bei vakarines strimeles. Viena iš pagrindinių sąlygų kompensacijai gauti rytinės Baltijos jūros dalies menkių atveju – 2017 ir 2018 metais turėjo būti ne mažiau kaip 90 dienų per metus vykdoma žvejybos veikla jūroje. 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite