Angle down Atgal

Žukuose atidaryta sporto, laisvalaikio ir žaidimų aikštelė

2020 rugpjūčio 15 d. Žukuose aidėjo muzika, vaikų krykštavimas, senjorų pašnekesiai, moterų juokas ir vyrų istorijos. Susirinkome į tradicinę Žukų kaimo bendruomenės šventę – Žolinę. Šiemet šventė ypatinga, Žukų kaimo bendruomenė teikė paraišką „Viešosios erdvės sutvarkymas, pritaikant Žukų kaimo gyventojų poreikiams“, gavo finansavimą iš LR Žemės ūkio ministerijos bei Pagėgių savivaldybės ir įrengė sporto, laisvalaikio ir vaikų žaidimų aikštelę, kurią Žolinės proga iškilmingai atidarė.

Nuo pat ryto Žukų miškai aidėjo, šurmuliavo, net 270 žygeivių iš visos Lietuvos susirinko į pėsčiųjų žygį „Apelsinų kontrabanda‘20“, kurį organizavo aktyvusis, nenuilstantis žukiškis Dainius Kinderis ir projekto www.skalviuzygiai.lt komanda. Žygeiviai rinkosi 8, 25 ir 30 km. trasas gražiausiose Karšuvos girios vietose. Kas ilgesnę, kas trumpesnę distanciją išbandė, gėrėjosi miškais, gamta, tyru oru, paukščių giesmėmis, istoriniais objektais. Žygio dalyvius priėmė ir renginio globėja tapo Žukų evangelikų liuteronų bažnyčia. Tikimės, jog Skalvių žygiai taps tradicija Žukuose.

Šaunias savivaldybės bendruomenių sporto varžybas prie Naumalūnio tvenkinio suorganizavo sportiškasis Remigijus Špečkauskas ir VšĮ „Sporto ir turizmo centras“. Čia susirinko sporto aistruoliai – vyrai, moterys, senjorai, vaikai – iš įvairių savivaldybės gyvenviečių, kurie varžėsi krepšinio dvitaškių, paplūdimio tinklinio ir smiginio rungtyse. Krepšinio dvitaškių rungtyje buvo metama 10 metimų nuo baudos linijos. Šioje rungtyje taikliausias buvo Vaidas Jončas, pataikęs 8 baudas, antrą vietą laimėjo Almantas Jasūdas (7 baudos), trečias liko Vaidas Žemaitis (6 baudos). Paplūdimio tinklinio 2x2 varžybose rungėsi 8 komandos. Varžybų nugalėtojais tapo Valdas ir Jonas, antra vieta atiteko Giedriui ir Tomui, trečia vieta – Remigijui ir Gyčiui. Smiginio rungties nugalėtoju tapo Rimvydas Mankus, surinkęs 434 taškus, antrą vietą iškovojo Valdas Štuikys (420 taškų),o tarp moterų taikliausia buvo Sonata Jončienė (326 taškai). Vakarinėje šventės dalyje šių rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais.

Na, o jei kam fizinė ištvermė ir alinantis karštis pasirodė kliūtis, Žukų Žolinę praturtino „Protų mūšis“, kurį vedė krepšinio komentatorius ir šventės svečias Vaidas Čeponis.

Vėliau tradiciškai kvietėme žukiškius ir šventės svečius prie Žukų kryžiaus sukalbėti maldą už gyvuosius ir už mirusius. Tikime, jog šventasis kryžius yra kiekvieno mūsų gėrio pradžia, tikėjimo sergėtojas, vilties stiprintojas bei meilės sostas. Tai gailestingumo ženklas, atleidimo įrodymas, malonės įrankis bei taikos vėliava – visa tai yra sėkmingo ir darnaus bendruomenės gyvavimo garantas.

Šventės metu sveikinome ir džiaugėmės per metus užderėjusiomis naujomis gyvybėmis, naujakuriais, dideliu būriu jubiliatų. Svarbiausiu šventės akcentu tapo “Sporto, laisvalaikio ir vaikų žaidimų aikštelės” atidarymas, kurioje aidės ne tik Žukų bendruomenės vaikų klegesys, čia raumenukus mankštins sportiškasis Žukų jaunimas, treniruoklius įdarbins ir aktyvieji Žukų senjorai. Aikštelę iškilmingai atidarė Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius ir Žukų kaimo bendruomenės pirmininkas Vygandas Kerpė.

Vėliau šventės svečius džiugino Žukų kaimo Neįgaliųjų draugijos šokių kolektyvas “Ekstrimas”. Nepakartojamos šokėjos parengė du pasirodymus: “Raganų šokį” ir meninę kompoziciją “Juoda – Balta”. Pasirodo, šokėjos ne tik puikiai šoka, bet yra geros aktorės, improvizatorės bei kostiumų dizainerės. Mes, žukiškiai, ypač džiaugiamės Neįgaliųjų draugijos nariais, nesvarbu, ar talka, ar linksmybės – jie visuomet ištiesia pagalbos ranką, aktyviai dalyvauja ne tik neįgaliųjų bet ir Žukų kaimo bendruomenės veiklose. Didžiuojamės šokėjų kolektyvu, jos lyg viesulas siautė scenoje, ne paslaptis – “nušluostė nosį” Žukų kaimo jaunimui, tačiau pastarieji žada nepasiduoti kitais metais.

Šventės metu į taktą linguoti ir šokti privertė nuostabus muzikantų kolektyvas „Tie muzikantai“. Vaikinai pasirodė „ne iš kelmo spirti“ – širdis virpino profesionali saksofono muzika, aidėjo populiariosios dainos, šlageriai, džiugino šventiniai žaidimai, užduotys ir pramogos. Vakarop jaunimas šėlo su didžėjumi.

Jei šeimininkai buvo vaišingi, sakoma, jog “buvo visko: nuo kiaušinio iki vaisių”. Žukų kaimo šauniosios šeimininkės pasirūpino suneštinėmis vaišėmis. Jos vaišino pačių gamintais patiekalais, užkandžiais, vieno kąsnio sumuštinukais, suktinukais, kepta namine duona, sūriu, paslaptingo recepto gėrimu, pačių augintomis daržovėmis bei vaisiais. Alų, midų gėrėme, per barzdą varvėjo, burnoj, oi, kaip turėjom. Šventės organizatoriai pasirūpino šilta, jaukia, būtent šiai šventei kurta aplinka: levandomis ir aromatinėmis žvakėmis dekoruoti staliukai, gamta ir derliumi kvepiantys šiaudų spudulai … Visa tai – mes, kaimo bendruomenė, tai mūsų patirtis, gyvenimas, šiluma ir jaukumas.

Galiausiai, kad ir kiek vaišių bebūtų, kad ir kokie geri muzikantai grotų šventėje, svarbiausia – galimybė susitikti, bendrauti, paspausti, kad ir trumpam grįžusiam, emigrantui ranką, apkabinti kaimyną, pasidžiaugti vienas kitu. Taip gera sutikti ir persimesti žodeliu su išvykusiais Žukų gyventojais, pasakyti komplimentą, nusišypsoti, pasidžiaugti vienas kito sėkme, tarti paguodos žodį nelaimėje, jausti bendrystę, pilnatvę, kvėpuoti tuo, kuo gyvename čia ir dabar, kartu.

Lėšas šventei skyrė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, Pagėgių savivaldybė, jaunasis ūkininkas Mindaugas Pocius, Audronės Lalienės įmonė, Indrės Balrušaitienės IĮ, Aurimo Laurinsko IĮ „Šilo medinukas“. Šventę organizuoti padėjo Vilkyškių seniūnija bei Pagėgių savivaldybė. Tariame AČIŪ. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite