Angle down Atgal

Žolinė - Turgelių derliaus šventė

Jau keletą metų rugpjūčio 15 d. Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmių dieną visi keliai veda į Turgelius, kur šventė vyksta nepaprastai iškilmingai. Tai neabejotinai viena gražiausių ir ryškiausių katalikų kalendoriaus švenčių. Ji yra tiesiogiai susijusi su darbais laukuose bei derliaus nuėmimu. Šventė sutampa su vasaros darbų pabaiga arba rudens darbų pradžia. Tradiciškai šią dieną nešamos šventinti į bažnyčią puokštės iš gėlių, žolelių bei pridėtų daržovių, javų varpų. Atlaidai Turgeliuose siejami su turtinga menine programa, derliaus švente ir degustacijomis.

Į iškilmes Turgeliuose atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski, Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Beata Petkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, Turgelių seniūnas Voicech Jurgelevič, delegacijos iš Lenkijos.

-Žolinės pirmiausia turi religinę prasmę. Tai šventė, kurios metu dėkojame Dievui už dangaus ir žemės dovanas. Tai taip pat renginys, turintis bendruomeninę prasmę, kurio metu reiškiame mūsų vienybę ir solidarumą. Žolinė - tai galimybė susiburti šeimai, susitikti su draugais, grįžti į tėvų namus. Tai taip pat yra gera proga smagiai praleisti laiką. Rugpjūčio 15 d. tai dar viena svarbi data. Rugpjūčio 15-oji - tai Varšuvos mūšio metinės. Mūšio, kuris pakeitė viso pasaulio likimą. Prieš 99 metus lenkai iškovojo pergalę prieš bolševikų armiją - vadinamą „Vyslos stebuklu“. Tokiu būdu kariuomenės šventė vienijama su Marijos kultu. Džiaugiuosi, kad šiandien kelių švenčių proga mes vėl susitinkame Turgeliuose ir visi kartu galime jas švęsti – kalbėjo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

Į susirinkusiuosius kreipėsi Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski, kuris padėkojo už dalyvavimą ir gerus šiais metais vykusių rinkimų rezultatus. Tuo pačiu metu LLRA - KŠS pirmininkas palinkėjo gero derliaus ūkininkams ir visokeriopos sėkmės visiems susirinkusiems.
Turgelių seniūnijos gyventojus ir svečius pasveikino seniūnijos šeimininkas – seniūnas Voicech Jurgelevič, dėkodamas gyventojams už kruopštų darbą savo gimtosios vietovės labui bei dalindamasis su visais duona, iškepta iš šių metų derliaus.

Po sveikinimų scenoje pasirodė folklorinis ansamblis „Turgelianka“, folkloro ansamblis „Vžosovianė“ iš Lenkijos, kapela „Sadūnai“, dainų ir šokių ansamblis „Eišiščanė“, ansamblis „Kupalinka“ iš Baltarusijos.
Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazijos sporto aikštėje, kur vyko šventė, žiūrovus taip pat laukė prekystaliai su vietos namų šeimininkių paruoštais skanėstais. Mugėje buvo galima įsigyti visko, nuo visų rūšių mėsos gaminių ir kvapnių ritinių iki cukrinių ledinukų ir pliušinių meškiukų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite