Angle down Atgal

Kelionės gali pasikeisti: svarstoma apie privalomą vakciną ir „Covid“ pasus

Pasaulyje tebęsitesiant COVID-19 sukeltai pandemijai ir kelionių lėktuvais ribojimams, diskutuojama apie tarptautiniams skrydžiams privalomą vakciną nuo viruso ir „Covid“ pasą. Pirmoji apie galimą privalomą keleivių skiepijamasi nuo koronaviruso pranešė Australijos aviakompanija „Qantas“. Pasaulinė oro linijų lobistų organizacija IATA kuria mobiliąją programėlę, kuri padės keliautojams pasienyje įrodyti, kad jie nėra užsikrėtę ir neserga virusu.
 

Į tarptautinius skrydžius tik pasiskiepijus

Aviakompanijos vadovas Alanas Joyce'as pareiškė manantis, kad vakcina taps „būtinybe“, kuriai pritars ir kitos avialinijos. 

Australijai uždarius sienas ne šalies gyventojams, dauguma „Qantas“ tarptautinių skrydžių yra sustabdyti. Numatoma, kad didžioji dalis šių skrydžių bus atnaujinta kitų metų viduryje.

„Planuojame pakeisti skrydžių sąlygas tarptautiniams keliautojams, prieš skrydį prašysime pasiskiepyti nuo COVID-19. Svarbūs bus vakcinacijos pasai ar jų elektroninė versija“, – sakė A. Joyce'as.

Mobilioji programėlė teiks informaciją apie keliautojo sveikatos būklę

IATA kuriamarogramėlė „Travel Pass“ teiks duomenis apie koronaviruso testo rezultatus ir ar asmuo yra pasiskiepijęs nuo infekcijos. Programėlė taip pat bus susieta su elektronine asmens paso kopija, kad įrodytų asmens tapatybę.

Pasak IATA, šiais metais programėlę išbandys „British Airways“ motininė aviakompanija „IAG SA“. Kitų metų pirmąjį ketvirtį „Travel Pass“ bs pristatyta „Apple“ įrenginiuose, nuo balandžio ir „Android“. Keliautojai galės pasidalinti savo statusu su pasienio tarnybomis arba pateikti QR kodą nuskaitymui.

Keliautojams ir vyriausybėms „Travel Pass“ bus nemokama.

Pagal Bloomberg.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite