REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2018 m. Rugsėjo 24 d. 14:15

Žingsnis po žingsnio: fasado tinkavimas dekoratyviniu tinku

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


53580

Iš esmės, dekoratyvinis tinkas yra protingas sprendimas – jis puikiai atrodo, veikia kaip apšiltinimo sluoksnis, apsaugo fasadą nuo neigiamo atmosferos poveikio, o tinko rūšį galite rinktis pagal poreikį ir piniginę. Skirtinga tinko tekstūra leidžia įgyvendinti kūrybinius užmojus.

Jei esate pasiryžęs fasadą dengti dekoratyviniu tinku, kviečiame susipažinti su darbo eiga.

Gruntavimas

Kodėl pirmiausia siūloma sausą paviršių padengti grunto sluoksniu? Atsakymas paprastas ir gan akivaizdus – tai pagerina tinko sukibimą su paviršiumi. Tokiu būdu prailginamas tinko tarnavimo laikas. Gruntavimui naudojamas volelis ir teptukas, rekomenduojama grunto atspalvį ir rūšį taikyti prie tinko. Gruntas džiūsta maždaug parą, todėl būkite kantrūs ir prieš tinkuodami palaukite. Tiesa, esant didesnei nei 65 proc. drėgmei, gruntas džius ilgiau. Pasistenkite strategiškai apgalvoti gruntavimo dieną, laiką ir kitus atmosferinius aspektus.

Tinkavimas

Paruošę tinko masę, tinką ant gruntuoto paviršiaus tepkite nerūdijančio plieno glaistykle. Su sluoksniavimu nereikia persistengti – klokite tokį sluoksnį, koks atitinka tinko grūdėtumą. Skirtingų frakcijų tinku išgaunamos tam tikros tekstūros, žmonių dažnai vadinamos „lietučiu“, „samanėle“ ir t. t. Paviršius pagal poreikį išraižomas plastikine arba metaline (ją naudoti jei norite „samanėlės“) trintuve apskritiminiais arba vienakrypčiais judesiais.

Svarbu atsiminti, kad dekoratyviniu tinku fasado kloti negalima lyjant, pučiant stipriam vėjui, ar saulės spinduliams tiesiogiai šviečiant į tinkuojamą sieną.

Dekoratyvinis tinkas džiūsta ilgiau už gruntą, kartais ir kelias paras. Būtinai apsaugokite paviršių nuo lietaus, kad tinkas nebūtų nuplautas, o jūsų darbas nenueitų veltui.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA