Angle down Atgal

Žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2019“ – skaičiais

Paroda „Agrovizija 2019“ – viena didžiausių žemės ūkio technologijų parodų Lietuvoje, skirtų žemės ūkio verslo profesionalams. Šiemet paroda organizuojama jau dvyliktą kartą.

Pirmoji paroda įvyko 2006 m. Iki dešimtosios parodos, vykusios 2015 m., paroda buvo organizuojama kasmet. Tačiau stengiantis lankytojams pristatyti labiau subrandintas žemės ūkio technologijų naujoves ir kitas technologijas, buvo nuspęsta parodą organizuoti kas dvejus metus.

Parodą pagal Jungtinės veiklos sutartį organizuoja Lietuvos augalų apsaugos asociacija ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institutas. Pagrindinis parodos rėmėjas bankas LUMINOR, informaciniai rėmėjai Lietuvos radijas ir televizija, žurnalas „Mano ūkis“, laikraštis „ Ūkininko patarėjas“.

Ši technologijų paroda skirta pristatyti gerą žemės ūkio praktiką naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, perspektyviausias veisles, šiuolaikinę techniką bei pasitelkiant mokslininkų ir konsultavimo specialistų rekomendacijas. Ji skirta žemės ūkio verslo profesionalams ūkininkams, kurie pasitelkę pažangias technologijas, siekia didinti gamybos našumą, gerinti produkcijos kokybę, taip užtikrindami savo ūkio konkurencingumą bendroje Europos Sąjungos rinkoje, o taip pat žemės ūkio konsultantams, bendrovių ir įmonių, teikiančių paslaugas ir produktus žemės ūkiui, vadybininkams. Parodoje lankosi suinteresuotųjų ministerijų vadovai, Seimo nariai, mokslo ir mokymo institucijų vadovai ir mokslininkai.

Plotas. Šiemet parodos plotas užima 30 ha. Tai tris kartus daugiau nei pirmojoje parodoje 2006 m., kurioje visi parodos dalyviai tilpo 10 ha plote.

Dalyviai. Parodoje dalyvauja ir lankytojams prisistato 46 parodos dalyviai, žemės ūkio ir technologijų rinkos lyderiai. Iš jų 20 augalininkystės įmonių, kurios parodoje turi demonstracinius laukelius, 12 žemės ūkio technikos įmonių, demonstruosiančiųjų techniką parodos metu, ir kitos žemės ūkio verslo ir paslaugų įmonės.

Bandomieji laukeliai. Parodoje įrengti 797 bandomieji laukeliai, iš jų daugiausia skirta žieminių kviečių ir žieminių rapsų auginimo technologijoms, atitinkamai 165 ir 152 laukeliai. Nemažai dėmesio skirta ankštinių augalų auginimo technologijoms pristatyti: pupos 29, žirniai 19, lubinai 10 , avinžirniai ir lęšiai – po vieną bandomąjį laukelį. Kanapės užiima 18 bandomųjų laukelių, sideraliniai augalai – 7, facelija ir kiti žoliniai augalai – 45.

Diskusijų forumas. Šios parodos naujovė - parodos metu CORTEVATM Agrisience diskusijų terasoje vyksiantis diskusijų forumas „Iššūkiai. Patirtis. Sprendimai – ateities žemės ūkis“. Paroda skirta žemės ūkio verslo profesionalams, todėl šiemet tradicinį pramoginį parodos elementą linksmas varžytuves keičia erdvė ekspertų diskusijoms apie žemės ūkį ateityje. Forume apie besikeičiančias gamtos, teisinio reguliavimo sąlygas ir apie tai, kaip dirbsime žemės ūkyje ir ką visi valgysime netolimoje ateityje diskutuos augalininkystės ir žemės ūkio profesionalai, ūkininkai, mokslininkai, mokslo ir inovacijų ir Europos Sąjungos politikos ekspertai.

Purkštuvų ir skutikų pasirodymai/šou. Jau tapo tradicija, kad parodos metu vyksta žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou). Pastarieji pagyvina parodą suteikdami jai pramoginį atspalvį, kartu suteikiant lankytojams proga pamatyti technikos galimybes įveikiant specialiai tam paruoštą trąsą.

Šiųmetėje parodoje vyks purkštuvų ir skutikų pasirodymai. 8 įmonės, parodos dalyvės, pristatys net 12 purkštuvų. Skutikų pasirodymuose dalyvaus 11 įmonių. Plačiau su pasirodymuose pristatomos technikos charakteristikomis bus galima susipažinti sklaidant specialius pasidymams skirtus leidinukus, kurie bus parodoje.

Seminarai. Per visas tris parodos dienas vyks seminarai. Virš 60 savo srities ekspertų, mokslininkų ruošiasi pristatyti savo projektus ar atliktus mokslo tiriamuosius darbus. Mokslininkai, ekspertai perkaitys per 13 pranešimų aktualiomis žemės ūkio ir augalininkystės temomis.

Organizacinės naujienos. Stengiantis išvengti eilių kasose ir nesudaryti spūsčių prie įėjimo, šiemet sudarėme galimybę iš anksto įsigyti elektroninius bilietus. Bilietus galite įsigyti svetainėje www.agrovizija.lt paspaudus mygtuką „Bilietai į parodą“ arba „Įsigyti“ arba internetiniu adresu: https://tickets.paysera.com/lt/event/agrovizija-2019. Įsigytas bilietas Jums bus atsiųstas į Jūsų nurodytą el. paštą. Aktyvuotas vienos dienos bilietas galioja vieną iš parodos dienų. Bilietas aktyvuojamas prie įėjimo į parodą. Kaip įprasta, popierinius bilietus bus galima įsigyti parodos metu prie parodos įėjimo. Vaikai iki 14 metų, atvykę į parodą su suaugusiais, į parodą įleidžiami nemokamai.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite