Angle down Atgal

Žemaičių medžio drožėjų paroda – medalių galerijoje

Gegužės 22 dieną Medalių galerijoje (Vilniaus Šv. Jono gatvėje) atidaryta Žemaitijos tautodailininkų medžio skulptūrų paroda, vykstanti Tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ metu.

Parodos organizatoriai – Vilniaus etnokultūros centras, Telšių kultūros centro etnografė, Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos specialistė Sigita Dacienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyrius.

Ekspozicijos autoriai yra Žemaitijos menininkai: iš Telšių rajono – Steponas Kaminas, Romanas Vagnoris ir Pranas Dužinskas; iš Plungės rajono – Vytas Jaugėla, Kazimieras Striaupa ir Rimantas Laima; mažeikiškis Antanas Viskantas; iš Kelmės – Valdas Bandza ir Rimantas Paunksnis; kretingiškis Adolfas Viluckis; šiauliškis Egidijus Žilinskas; iš Kuršėnų – Raimondas Baškys ir Vaclovas Tamošaitis; garliaviškis Adolfas Teresius.

Parodos autorius ir svečius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Liaudies menas yra labai svarbi mūsų kultūros dalis, o Žemaitija ypač garsėja unikaliomis medžio skulptūromis. Todėl sveikintina iniciatyva Žemaitijos metais surengti tokią įspūdingą parodą.

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite