Angle down Atgal

Globėjų šeimų vakaronė Zarasuose

2017-12-28 Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje rinkosi Zarasų rajono globėjai kartu su globotiniais į šiltą ir jaukią vakaronę. Renginį organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius ir Zarasų švietimo pagalbos tarnyba. Šios vakaronės tikslas – suburti rajono globėjus į bendrą renginį, pasidalinti gerąja patirtimi, pasiklausyti psichologo paskaitos, padėkoti globėjams už jų kilnų darbą.

Vakaronė prasidėjo lyrinėmis dainomis, kurias atliko Silvija Ruzgaitė. Nors Silvija jau studentė – visada maloniai sutinka atvykti į tokius renginius ir dovanoja skambias dainas.

Renginį pradėjo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Ji pasidžiaugė, kad tarnyboje dirbančios atestuotos socialinės darbuotojos Genovaitė Vadaišienė ir Ina Bardinskienė puikiai atlieka savo darbą – konsultuoja ir moko būsimus globėjus. Per du metus Zarasų rajone parengta 13 globėjų, 15 vaikų jau surado šilumą naujuose namuose.

Susirinkusiuosius pasveikino Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius. Jis pasidžiaugė, kad stiprėja globėjų bendruomenė, kurie dalinasi savo širdžių ir namų šiluma, padėkojo visiems globėjams už jų kilnią misiją, palinkėjo sėkmės ir kantrybės.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė pasidžiaugė, kad globos įstaigų pertvarkos procesas mūsų rajone įsibėgėja. Atsiranda žmonių, kurie domisi įvaikinimo ir globos galimybėmis ir yra pasiryžę į savo namus priimti globojamus vaikus. Buvo linkima tokius bendrus suėjimus daryti dažniau, kad globėjai galėtų ir pabendrauti, ir kartu pasidžiaugti.

Šaunioji mama Eglė Vaitkevičienė pasidalino patirtimi, kaip sekasi jos 13 vaikų šeimynoje, kaip tenka dalintis meile, kuri sugrįžta keleriopai.

Kol psichologas Antanas Grigas globėjams skaitė paskaitą „Sėkmingo bendravimo su vaikais principai“, vaikai susirinko atskiroje patalpoje, kur vyko kūrybinės dirbtuvėlės. Bekalbant apie šventinį laikotarpį ir bekuriant spalvotus darbelius, į patalpą įžengė Kalėdų Senelis! Kiek džiaugsmo vaikams! Jie ne tik bendravo su Seneliu, sakė eilėraščius, dainavo, bet ir mokė jį piešti. O Senelis nepagailėjo visiems saldžių dovanų ir palinkėjo gerų ateinančių metų.

Taip džiugiai ir turiningai prabėgo vakaronė. Vieni kitiems linkėdami ramybės, sveikatos, atsisveikinome iki kitų kartų.

Vaiko globa ar įvaikinimas – tai ypatinga dovana, suteikianti tėvų globos netekusiam vaikui laimingą vaikystę ir galimybę augti sveikoje, saugioje, mylinčioje aplinkoje. Jei Jūsų namuose gali atsirasti vietos vaikui, kuriam reikia mylinčios šeimos, kviečiame Jus tapti globėjais ar įtėviais.

Visais klausimais, susijusiais su globa ir įvaikinimu kviečiame kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybą.

Zarasų rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite