Angle down Atgal

Žaliūkių malūnininko sodyboje – Rudens lygiadienio šventė

Ne pirmus metus vasariškų švenčių šurmulį Žaliūkių malūnininko sodyboje vainikuoja Rudens lygiadienio šventė. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė sako, kad pasibaigusios vasaros nėra ko liūdėti – per Rudens lygiadienį lankytojus šildys laužas, muzika ir pramogaujančiųjų juokas:

– Rugsėjo 22 d. Žaliūkių malūnininko sodyboje minėsime dvi reikšmingas šventes. Pirmoji – Rudens lygiadienis. Senovėje tądien vykdavo sambariai – bendraminčių, bendradarbių susibūrimai, buvo dėkojama už derlių. Antroji – Baltų vienybės diena, žyminti mūsų krašte vykusį Saulės mūšį.

Rudens lygiadienis nėra tokia masiška šventė kaip Kupolinės ar Žolinė, bet kasmet sulaukiame vis daugiau lankytojų. Tikimės, kad gera muzikos dozė šįmet sukvies dar gausesnį jų būrį. Malūnininko sodybos troboje pirmą kartą koncertuos ansamblis „Vilko pupos“. Jo repertuare – ir autentiškas folkloras, ir improvizacijos, atliekamos egzotiškais instrumentais.

Lauke kūrensime laužą, prie kurio linksmą nuotaiką kurs folkloro ansamblis „Vieversėlis“. Saulei nusileidus, sudeginsime iš šiaudų nupintus Rudens lygiadienio simbolius: saulę, medį, ožį. Atliksime ir dar vieną simbolinį veiksmą: pasemsime iš laužo žarijų, su puodyne parnešime jas į trobą ir užkursime švarią, sakralią ugnį. Ne veltui seniau sakydavo, kad per Kupolines ugnis išeina iš trobos į laukus, o per Rudens lygiadienį iš laukų sugrįžta į trobą.

Vaikų tuo metu lauks senoviški žaidimai ir piemenų duonos kepimas.

Rudens lygiadienio šventė Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73) vyks rugsėjo 22 d. nuo 19 val. Įėjimas nemokamas.

Rėmėjos: LR kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.

www.ausrosmuziejus.lt

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite