Angle down Atgal

Žalia šviesa pasienio kelių tvarkymui

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė dvi dienas kartu su Lenkijos Respublikos infrastruktūros ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijų ekspertų  darbo grupe dirbo Lenkijos ir Lietuvos pasienyje, susitiko su pasienio savivaldybių atstovais dėl pasienio kelių infrastruktūros gerinimo.

Ekspertai vertino 14 sienos perėjimo punktų, tarp jų – ir 3, esančius mūsų savivaldybės teritorijoje, vedančius į Lenkiją per Galinių, Kalėdiškių bei Kauknorio kaimus. Bendras dviejų dienų ekspertų darbas pristatytas  Kalvarijos savivaldybėje. Konstatuota, kad toks pasienio kelių vertinimas atliktas pirmą kartą. Lenkija analogišką projektą prieš dvejus metus vykdė kartu su Slovakija. Pasiekti rezultatai džiugina, todėl šią praktiką siūloma pritaikyti tvarkant Lietuvos–Lenkijos pasienio kelius. 

Ekspertai konstatavo, kad iš 14 apžiūrėtų kelių, tik du yra valstybinės reikšmės keliai. Kiti – vietinės reikšmės keliukai, kai kurie jų – labai prastos būklės, reikalaujantys skubių sprendimų. Vertinant šių pasienio kelių perspektyvas, vadovautasi dviem pagrindiniais kriterijais – kiek svarbūs jie yra turizmui ir vietos bendruomenių, gyvenančių abipus sienos, poreikiams. Vertinant kiekvieną iš 14 kelių, buvo siūlomas sprendimas.  Ekspertai siūlo iš pagrindų suremontuoti 7 kelius, kuriais pasienio gyventojai intensyviai naudojasi, arba kuriais vykstant į abi šalis yra trumpiausi maršrutai. Bus bendradarbiaujama, kad visi remontuojami keliai, tiek vienoje, tiek kitoje bendros sienos pusėje būtų kokybiški, tokių pačių techninių parametrų. Kelis beveik nenaudojamus pasienio kelius svarstoma paversti dviračių takais.

„Labiausiai mūsų savivaldybės gyventojus turėtų džiuginti žinia, kad ekspertų grupė nutarė siūlyti iš esmės pertvarkyti visus tris, per Galinių, Kalėdiškių bei Kauknorio kaimus į Lenkiją vedančius kelius. Tai bus asfaltuoti, valstybinės reikšmės kelių standartus atitinkantys keliai. Ekspertai ypač akcentavo kelio, vedančio per Kauknorio kaimą į Beržininkus Lenkijoje svarbą. Kelias šiuo metu labai prastos būklės. Jį sutvarkius, per Lenkiją atvykstantiems turistams būtų daug patogiau ir greičiau patekti į Druskininkus, Vilnių, kitus Lietuvos miestus. Svarbu tai, kad šiems keliams tvarkyti bus sudaryta speciali programa, todėl lėšos, kurios yra suplanuotos kitiems rajono keliams, nenukentės“, – sakė savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite