„Žalgiris“ pralaimėjo Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai „Barcelona“ komandai

zalgiris.lt nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt

195664

Kauno „Žalgiriui“ pergalių serijos Eurolygoje pratęsti nepavyko. Išvykoje rungtyniavę Lietuvos čempionai 73:96 (17:24, 21:28, 20:23, 15:21) nusileido Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai „Barcelona“ ekipai.

Rungtynių pradžia buvo nebloga žaliai baltiems, kurie po Manto Kalniečio tritaškio ir Tylerio Cavanaugh gražaus epizodo po krepšiu įgijo persvarą 11:5. Šaras sušaukė pasitarimą ir „Barca“ atgijo – spurtavo 14:4 ir po pirmojo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 24:17.

Jau pačioje antrojo ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų tapo dviženklis, o puikiai į rungtynes įėjo nuo suolo pakilęs Rokas Jokubaitis. Prieš savo buvusią komandą rungtyniavęs jaunasis talentas skirstė vieną perdavimą po kito, vien iki pertraukos šešiskart asistavo komandos draugams, o „Žalgiris“ į didžiąją pertrauką iškulniavo atsilikdamas 38:52.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ sugebėjo kurį laiką laikytis koviniu atstumu, bet tuomet Rolandas Šmitas ir Rokas Jokubaitis įkrėtė po tritaškį ir skirtumas išaugo iki 19-kos (56:75). „Žalgirio“ gretose Eurolygoje debiutavo ir Regimantas Miniotas.

Ketvirtas kėlinys jau tebuvo formalumas rungtynėse, bet jo metu rekordus Eurolygoje gerino R.Jokubaitis.

Nuostabias rungtynes sužaidęs Rokas per 22 minutes pakartojo rezultatyvumo rekordą Eurolygoje – pelnė 15 taškų (2/4 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud. met.). Taip pat jis pagerino rezultatyvių perdavimų rekordą – net 7 kartus asistavo komandos draugams. Atkovojo 21-rių lietuvis 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, pats prasižengė 3 kartus, 3 kartus suklydo ir baigė rungtynes su 20 naudingumo balų taupyklėje.

„Žalgirio“ komandoje rezultatyviausias buvo 13 taškų pelnęs Tai Websteris, Marekas Blaževičius pridėjo 10 taškų.

Kauniečiai pataikė 56 proc. dvitaškių (19/34) ir 30 proc. tritaškių (6/20). „Barca“ iš arti atakavo 61 proc. (19/31), iš toli – net 54 proc. (14/26) tikslumu.

„Barca“ išdalino net 27 rezultatyvius perdavimus, kai žalgiriečiai – tik 12. Kovą dėl kamuolių Šaro auklėtiniai laimėjo 25:22.

Katalonijos milžinas (10-2) po pergalės pakilo į pirmąją vietą Eurolygoje, „Žalgiris“ (2-10) rikiuojasi paskutinis.

Jure Zdovco auklėtiniai kitas rungtynes žais gruodžio 2-ąją (ketvirtadienį) namuose prieš Vitorijos „Baskonia“ komandą.

„Barcelona“: R.Jokubaitis 15 (3/3 trit., 7 rez. perd., 20 naud. bal.), P.Oriola 13 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud. bal.), N.Hayesas-Davisas 12, N.Mirotičius 11, S.Šanli 9, S.Martinezas 8.

„Žalgiris“: T.Websteris 13, M.Blaževičius 10, M.Kalnietis (4 rez. perd.), T.Cavanaugh ir Z.Dragičius po 9, L.Lekavičius ir J.Strelniekas po 6, E.Ulanovas 5 (6 atk. kam.).