„Žalgiris“ pralaimėjo Eurolygos rungtynes Milane

Pasaulis

Stopkadras@YouTube

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

202771

Kauno „Žalgiris“ (3-16) patyrė eilinį pralaimėjimą Eurolygoje. Be eilės svarbių žaidėjų rungtyniavę Lietuvos čempionai išvykoje 58:65 (20:20, 10:19, 15:15, 13:11) krito prieš Milano „Olimpia“ (14-6) ekipą.

Joffrey Lauvergne‘as, Janis Strelniekas ir Mantas Kalnietis nežaidė Milane dėl traumų, Joshas Nebo yra užsikrėtęs COVID-19, kapitonas Paulius Jankūnas – taip pat.

Rotacija buvo išretėjusi, Marekas Blaževičius užsidirbo dvi greitas pražangas pirmajame kėlinyje ir jau pirmajame kėlinyje Jure Zdovcas ant parketo metė Motiejų Krivą. Jis tapo trečiu jauniausiu žalgiriečiu Eurolygos rungtynėse klubo istorijoje.

Pirmas ketvirtis klostėsi neblogai „Žalgiriui“, po jo rezultatas buvo lygus 20:20, tačiau antrajame jau „Olimpia“ ėmė diktuoti madas. Antrojo ketvirčio pabaigoje po Nicolo Melli tritaškio skirtumas pirmą kartą peržengė dviženklę ribą (28:39), o į didžiąją pertrauką milaniečiai išėjo pirmaudami 39:30.

„Olimpia“ bandė bėgti trečiajame kėlinyje ir atrodė, kad tai padaryti pavyks, bet „Žalgiris“ sugebėjo nutraukti keletą pavojingų varžovų spurtų. Artūro Milaknio tritaškiu ir Luko Lekavičiaus baudų metimais užbaigus ketvirtį, prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą kauniečiai atsiliko 45:54.

Ketvirtajame kėlinyje keletą kartą „Žalgiris“ artėjo iki atstumo, iš kurio buvo galima kabintis, bet ir toliau Lietuvos čempionai atrodė kaip žemesnio lygio komanda prieš Eurolygos grandus – jokių argumentų rasti nepavyko.

„Žalgiriui“ po 13 taškų surinko L.Lekavičius ir M.Blaževičius, T.Cavanaugh pridėjo 10 taškų (2/7 trit.) ir 7 atkovotus kamuolius.

„Olimpia“ į priekį vedė po 12 taškų surinkę Troy'us Danielsas ir Devonas Hallas.

Vis dėlto geriausias žaidėjas aikštėje buvo Kyle'as Hinesas, pelnęs 6 taškus, atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, perėmęs 2 kamuolius, blokavęs metimą, išprovokavęs 4 pražangas ir surinkęs 22 naudingumo balus.

„Žalgiris“ pataikė 40 proc. dvitaškių (11/27) ir 36 proc. tritaškių (36 proc.). Varžovai iš arti atakavo 45 proc. (13/29), iš toli – 33 proc. (8/24) tikslumu.

Kovą dėl kamuolių laimėjo žalgiriečiai 31:27, abi komandos išdalino po 16 rezultatyvių perdavimų. „Žalgiris“ suklydo 14 kartų, kai „Olimpia“ – 10.

„Olimpia“: D.Hallas ir T.Danielsas po 12, S.Rodriguezas 10, B.Bentilas 7, K.Hinesas ir N.Melli po 6.

„Žalgiris“: M.Blaževičius ir L.Lekavičius (4 rez. perd.) po 13, T.Cavanaugh 10 (2/7 trit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 8 (2/5 trit.), T.Websteris 7, R.Miniotas 5 (7 atk. kam.), E.Ulanovas 2 (8 atk. kam.), N.Giffey, M.Krivas ir K.Lukošiūnas po 0.