Angle down Atgal

Žagarėje vyko Jaunimo kūrybinės dirbtuvės „Kitu kampu“

Dar J. V. Gėtė sakė, kad „save geriausiai pažįstame ne mąstydami, o veikdami.“ Tuo turėjo galimybę įsitikinti aktyvaus laisvalaikio jaunimo klubo „STOP“ nariai bei jų bendraminčiai iš įvairių Lietuvos kampelių ir net iš Londono.

Paskatinti abiturientės (dabar jau studentės) Brigitos Mažuknaitės aktyvaus laisvalaikio jaunimo klubas „STOP“ nariai kovo mėnesį pateikė paraišką Joniškio rajono savivaldybei finansuoti jaunimo iniciatyvą – projektą „Kūrybinės dirbtuvės „Kitu kampu“. Paraiška buvo patenkinta, tad taip atsirado galimybė įgyvendinti ir seną jaunimo klubo „STOP“ troškimą – surengti kūrybines dirbtuves, ir įvykdyti Brigitos Mažuknaitės, DofE programos dalyvės, siekiančios aukso ženklelio, rezidavimo projektą.

Kūrybines dirbtuves buvo numatyta rengti rugpjūčio 15-19 dienomis Žagarėje, tad rugpjūčio 15 d. stovyklautojai rinkosi į Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo patalpas, kur ir prasidėjo aktyvi penkių dienų veikla. Stovyklos atidarymo metu lankėsi Joniškio rajono savivaldybės vicemerė Vaida Aleknavičienė, Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė, Joniškio „Aušros“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Violeta Židonienė ir Vitalija Mačiulienė, Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokytoja, DofE programos vadovė Daiva Vaičiūnienė. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyvius aplankė ir DofE programos žygių koordinatorė Justina Vyšniauskaitė. Po garbių svečių vizito buvo pristatyta kūrybinių dirbtuvių programa ir prasidėjo darbas.

O veiklos dirbtuvių metu nestigo. Pirmą dieną buvo žaidžiami susipažinimo žaidimai, dalyviai skirstėsi į komandas, ruošė prisistatymus. Antrą dieną stovyklautojai išvyko į Žagarės regioninio parko direkcijos padovanotą ekskursiją po Žagarę, po kurios spręsdami kryžiažodžius turėjo galimybę dar labiau pažinti šio miestelio istoriją, o galiausiai padedant Rūtai Vyšniauskienei visi giedojo sutartines ir taip palydėjo besileidžiančią saulę.

Trečią dieną Meno mokyklos kieme dalyviai kartu su Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokytoja Kristina Judžentyte užsiėmė menine ir sportinė veikla, po pietų pėsčiomis traukė į Arūno Činčio sodybą, kur dalyvavo kulinarinio paveldo edukacinėje programoje (darė kleckus, vėliau juos virė ant laužo), po edukacinės programos naudojantis žemėlapiu teko „rinkti grybus“, įveikti ant grybų rastas užduotis.

Ketvirtą dieną dalyviai susiruošė į 14 kilometrų žygį link Nariškino medžioklės namelio. Tačiau ir vėl žygio metu visų laukė Brigitos Mažuknaitės paruošti išbandymai: iš surinktų lauko gėlių surišti puokštę, ištirti detektyvą, sukurti ketureilį ir kt. Galiausiai Žagarės oze buvo įrengta stovyklavietė, kur, kaip tuo metu atrodė, laukia poilsis po sunkios ir ilgos dienos. Tačiau išbandymai toliau tęsėsi: lygiai 24 val. visi stovyklautojai buvo pakviesti į naktinį žygį, kuris truko iki 3 val. ryto. Penktos dienos ryte stovyklautojams buvo išdalintos padėkos ir atminimo dovanėlės, dalyviai pasidžiaugė jų sielas praturtinusiais įspūdžiais ir laimingi išsiskirstė.

Visų kūrybinių dirbtuvių metu jaunimą lydėjo ir jam padėjo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Mingailienė ir aktyvaus laisvalaikio jaunimo klubo „STOP“ pirmininkė Sigma Jonušienė bei klubo nariai. Kad stovykla įvyktų, o jaunimas būtų sotus, stovyklautojus rėmė Joniškio rajono savivaldybė, skyrusi 250 Eur, Žagarės regioninio parko direkcija, Algimanto Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo administracija, UAB „Joniškio duona“, UAB „Baltijos gėrimai, UAB „Miltinuko receptas“, ŽŪB „Delikatesas“, akcinė bendrovė „Malsena plius“, akcinė bendrovė Dobele Lietuva, UAB „Alvas ir ko“, UAB „Ametrinas“, Skaistgirio ŽŪB „Žagarės pieninė“.

Nors ir pavargę, nutrintomis kojomis, tačiau kūrybinių dirbtuvių dalyviai pripažino, kad tokia stovykla ne tik būdas tobulinti komandinio darbo įgūdžius, bet ir galimybė išbandyti save bei suvokti, kad mūsų galimybės yra neribotos, tereikia noro ir geros kompanijos.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite