Angle down Atgal

Ž. Bartkus apie tyrimą dėl J. Narkevičiaus: neaišku, kiek laiko užtruks tyrimas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus patvirtino, kad šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui priklausančio namo Trakuose rekonstrukcijos aplinkybių. Ž. Bartkus taip pat negalintis pasakyti, kuomet ikiteisminis tyrimas gali būti baigtas.

Premjeras Saulius Skvernelis jau ne kartą yra teigęs, kad viliasi, jog teisėsaugos institucijos ikiteisminį tyrimą dėl ministro atliks greitai. Tuo metu Ž. Bartkus teigia, kad tyrimas bus atliktas per tiek laiko, kiek reikės šiam tyrimui kokybiškai atlikti.

„Tik galiu pasakyti, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba, kaip ir kitos institucijos, matyt, atlieka tyrimus nepriklausomai, nepaisant to, ką politikai pasisako viešoje erdvėje. Kai kalbame apie terminus, aš nenorėčiau atlikti jokio ikiteisminio tyrimo, turėdamas kažkokį nustatytą terminą, kaip pavyzdžiui, savaitės ar dviejų savaičių, ir tai nebūtų teisinga. Tyrimas nėra prognozuojamas nuo pat tyrimo pradžios, jis gali kryptį pakeisti, jis gali kisti apimtimi, tyrimo metu gali reikėti atlikti vieną kitą reviziją, ekspertizę ir t. t. Šiandien žinodamas, kad aš turiu savaitės ar dviejų savaičių terminą atlikti tyrimą, tai būčiau nelaisvas tyrime. Vis tik ikiteisminio tyrimo institucijos yra nepriklausomos, ir mes tyrimą atliekame per tiek laiko, kiek reikia tyrimui kokybiškai atlikti“, – žurnalistams Seime teigė STT vadas.

ELTA primena, kad LRT tyrimų skyrius teigia išsiaiškinęs, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas susisiekimo ministras J. Narkevičius, prieš dešimtmetį ėjęs aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, už sėkmę renovacijos konkursuose iš bendrovės „Sodžiaus būsto“ esą galėjo reikalauti 10 procentų nuo laimėtų sumų. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, už tuos pinigus esą buvo rekonstruotas J. Narkevičiaus namas Trakuose. Pats ministras kaltinimus neigia.

STT patvirtino, kad žiniasklaidoje aptariama situacija dėl susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui priklausančio namo Trakuose rekonstrukcijos aplinkybių tarnybai yra žinoma, ikiteisminis tyrimas yra pradėtas, bet įtarimai dar niekam nėra pareikšti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite