Angle down Atgal

Vyžuoniškes subūrė Advento vainiko pynimas

Nėra nieko smagiau, nei per didžiąsias metų šventes savo namus dekoruoti ne pirktinėmis, o pačių sukurtomis puošmenomis. Netrukus prasidėsiančio Advento metu vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ narių namus papuoš jų pačių nupinti Advento vainikai.

Kaip nusipinti Advento vainiką, susirinkusias į paskutinį Kalėdų ciklo mokymą bendrijos nares mokė ir joms patarė išradingoji Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus mokytoja Vanda Jermakienė.

V. Jermakienė priminė, kad Advento vainikas yra apskritimo formos, kuris yra amžinumo ir vienybės ženklas. Keturios žvakės simbolizuoja keturias Advento savaites. Žvakės yra dviejų spalvų: trys violetinės ir viena rožinė.

Vainiko karkasui vyžuoniškės panaudojo vynuogių ir blindžių šakas, o jį apipynė pušų, eglių ar tujų šakelėmis, padabino kankorėžiais, erškėtrožių uogomis, paįvairino lininių siūlų kaspinėliais, gamtoje rastomis augalų šakelėmis, kitais dekoro elementais. Dviejų panašių vainikų nupinti nė vienai užsiėmimo dalyvei nepavyko, nes kiekviena jų šį darbą atliko kūrybiškai bei su didele meile ir išmone.

Susibūrimo metu prisiminta, kad pirmą kartą Advento vainikas buvo nupintas XIX a. Hamburge. Vokiečių pastorius Johanas Heinrichas Vichernas sukvietė iš vargingai gyvenančių šeimų bei benamius vaikus ir kartu padarė vainiką iš vežimo rato. Ant seno medinio vežimo rato jis pritvirtino 24 mažas raudonas žvakutes ir keturias dideles baltas. Raudonos žvakelės būdavo uždegamos kiekvieną savaitės dieną, išskyrus sekmadienį, kai būdavo uždegama viena iš keturių baltų žvakių.

Advento vainiko pynimas yra viena iš bendrijos „Vyžuona“ įgyvendinamo projekto „Vyželį pinsiu, Vyžanos vyžosiu“ dalių. Projektu siekiama sukurti unikalų edukacinių programų ciklą, atskleidžiantį Vyžuonų krašto unikalumą ir krašto kultūros savitumo išsaugojimą.

Projekto Nr. UTEN-LEADER-1C-M-3-2-2018. Projektas įgyvendinamas pagal Utenos regiono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Utenos rajono dvisektorė strategija 2016–2023 m. II“ prioriteto priemonę „Mokymų skirtų žinių atnaujinimui ir įgūdžių formavimui, vykdymas, edukacinių programų Utenos krašto gamtos ir kultūros savitumo išsaugojimui ir plėtrai, kūrimas ir įgyvendinimas“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite