Angle down Atgal

Vyriausybė pritarė, kad asmuo, įsigijęs transporto priemonę, turės ją deklaruoti: už nevykdymą grės baudos

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymams, siekiant užkardyti fiktyvius sandorius transporto priemonių prekybos srityje.

Projektu siūlomaįtvirtinti privalomo transporto priemonių savininkų bei transporto priemonių įvežimo į Lietuvą pardavimui deklaravimo modelį ir įsteigti centralizuotą transporto priemonių savininkų apskaitos sistemą (TPSAS).

Kiekvienas asmuo, įsigijęs transporto priemonę, nustatyta tvarka turės apie tai pranešti – „Regitroje“ deklaruoti apie įgytą ar perleistą (parduotą) transporto priemonę ir gauti unikalų transporto priemonės savininko deklaravimo kodą (SDK), pagal kurį galima identifikuoti dar neįregistruotą transporto priemonę. SDK būtų naudojamas parduodant Lietuvoje bet kurią transporto priemonę.

Nedeklaravus transporto priemonės transporto priemonių savininkų apskaitos sistemoje ir neturint suteikto SDK, parduota transporto priemonė negalės būti registruojama kelių transporto priemonių registre ir dalyvauti eisme.

Projektu taip pat numatyta administracinė atsakomybė už Lietuvoje neregistruotą transporto priemonę – nuo 150 iki 300 eurų, o už pakartotinį nustatomos tvarkos nesilaikymą – nuo 440 iki 600 eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite