Angle down Atgal

Vyko antroji diskusija apie priklausomybes

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas ES finansuojamą projektą Nr. 08.4.2-ESFA-V-621-01-0001 „Priklausomybės ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo kokybės ir prieinamumo gerinimas“ organizavo antrąją tarpinstitucinio lygio diskusiją apie priklausomybes.

Diskusijų tikslas - sukurti integruotą ankstyvosios diagnostikos, priklausomybės gydymo ir socialinės pagalbos sistemą, kuri padidins asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų prieinamumą ir kokybę asmenims, piktnaudžiaujantiems alkoholiu ir kitomis psichoaktyviosiomis medžiagomis, socialinės rizikos šeimoms ir jose gyvenantiems vaikams. Siekiant efektyvaus veiklos organizavimo ir paslaugų prieinamumo gerinimo numatoma parengti integruotos sistemos diegimo savivaldybėse tvarkos aprašus, aiškiai nustatant įstaigų, teikiančių priklausomybės ligų diagnostikos, gydymo ir socialinės integracijos paslaugas tarpinstitucinio bendradarbiavimo principus.

Projekto veiklose numatoma kelti priklausomybės ligų srityje dirbančių specialistų kvalifikaciją ir profesinius gebėjimus, specialistai galės plačiau taikyti atvejo vadybos, motyvacinio interviu, ankstyvosios diagnostikos ir kitus, mokslu pagrįstus, pagalbos metodus.

Diskusijos metu problemos buvo aptariamas instituciniu lygmeniu, įsivardinant konkrečias bendradarbiaujančias įstaigas, kur su konkrečia priklausomybe žmogus gali kreiptis Ukmergės rajone, kokios pagalbos gali sulaukti, nusimatėme galimos pagalbos modelį. Tačiau diskusijos metu labai stipriai išaiškėjo, kad trūksta pagalbos, kuri būtų galimai teikiama savaitgaliais, reikalingas Ukmergėje centras, kuriame žmogus galėtų gauti kompleksinę pagalbą vienoje vietoje ir galėtų jaustis saugus ir neatstumtas. Ypač reikalinga vieta, kurioje galima būtų žmogui suteikti ilgalaikės reabilitacijos paslaugas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite