Angle down Atgal

VTEK atidėjo aplinkos ir švietimo ministrų elgesio nagrinėjimą ir pratęsė tyrimų terminą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė atidėti klausimo nagrinėjimą dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo ir švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės elgesio ir pratęsti atliekamų tyrimų terminą iki rugsėjo 9 d.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad šį klausimą nagrinėjusių trijų komisijos narių nuomonės išsiskyrė. Pagal VTEK veiklą reglamentuojantį įstatymą, sprendimą VTEK priima narių balsų dauguma, o balsuoti dėl sprendimo turi ne mažiau negu 3 VTEK nariai. Du iš penkių VTEK sudarančių narių nagrinėjant klausimą nedalyvavo dėl kasmetinių atostogų.

VTEK tyrė, ar šie valstybės politikai nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

VTEK tiria aplinkybes, kai ministrai priėmė savo pačių pareikštus nusišalinimus ir dėl to galbūt pateko į interesų konfliktą. Pranešta, kad šių metų kovą ir balandį J. Šiugždinienė dalyvavo priimant ir pasirašė Vyriausybės nutarimą „Dėl švietimo, mokslo ir sporto ministrės J. Šiugždinienės nusišalinimo“ bei šio nutarimo pakeitimą. Ministrė nusišalino nuo klausimų, susijusių su Kauno technologijos universitetu. S. Gentvilas esą nusišalino nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ir priimant sprendimus, susijusius su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, kol šios inspekcijos viršininko sudaryta komisija atliks statinio avarijos tyrimą. Balandį ministras dalyvavo priimant Vyriausybės nutarimą „Dėl Aplinkos ministro Simono Gentvilo nusišalinimo“ ir jį pasirašė.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. VTEK tyrimo atlikimo terminą gali pratęsti. Bendra tyrimo trukmė negali viršyti 6 mėnesių termino.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite