REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Spalio 31 d. 08:03

VRK tvirtins galutinius Seimo rinkimų rezultatus ir svarstys LLRA skundą

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


152460

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį tvirtins galutinius Seimo rinkimų rezultatus bei nagrinės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) skundą dėl žurnalisto Andriaus Tapino iniciatyvos – prieš rinkimus leisto laikraščio „Viso gero, Valdemarai?“, kuriuo prašoma panaikinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

„VRK patvirtins rinkimų rezultatus 68 vienmandatėse rinkimų apygardose, kur rinkimai vyko spalio 25 d., ir patvirtins rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje“, – Eltai paaiškino VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Kalbėdama apie kitą klausimą, kuris bus svarstomas VRK posėdyje – LLRA-KŠS skundą, L. Matjošaitytė pažymėjo, kad skundu siekiama panaikinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

„Kreiptasi dėl A. Tapino leidinio, taip pat buvo prašoma nustatyti, kad vykdant spalio 11 d. Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje buvo padaryti šiurkštūs įstatymo pažeidimai, kurie turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams. Skundu prašoma pripažinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje negaliojančiais ir prašoma šioje apygardoje paskelbti pakartotinius Seimo rinkimus“, – sakė L. Matjošaitytė.

Spalio 11 ir 25 dienomis vykusių abiejų Seimo rinkimų turų metu buvo išrinktas 141 parlamentaras, atstovausiantis rinkėjams Seime ateinančius ketverius metus. Rinkimus laimėjo daugiausia – 50 mandatų – Seime užsitikrinusi partija – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD).

Dabartiniai valdantieji „valstiečiai“ į Seimą deleguos 32 parlamentarus, socialdemokratai ir Liberalų sąjūdis – po 13 Seimo narių, parlamentarės Aušrinės Armonaitės 2019 m. įkurta Laisvės partija Seimo rinkimuose laimėjo 11 mandatų, Darbo partija – 10 mandatų.

Į Seimą taip pat pateko 4 savo kandidatūrą patys išsikėlę kandidatai, 3 Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai, 3 „socialdarbiečiai“ ir po vieną partijos „Laisvė ir teisingumas“ bei Lietuvos žaliųjų partijos atstovą.

Kaip jau skelbta anksčiau, valdančiąją koaliciją formuoja TS-LKD, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija, kartu užsitikrinantys 74 Seimo narių daugumą.

ELTA primena, kad LLRA-KŠS kreipėsi ir į prezidentą Gitaną Nausėdą bei Seimą, reikalaudama pripažinti negaliojančiais Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir vienmandatėje Panerių-Grigiškių rinkimų apygardoje.

Per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje LLRA-KŠS neįveikė 5 proc. kartelės ir į 2020–2024 metų kadencijos Seimą nepateko.

LLRA-KŠS taip pat prašo prezidento ir Seimo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT). Ši partija norėtų KT išvados dėl to, ar per Seimo rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje A. Tapinui ir VšĮ „Laisvės TV“ vykdant „plataus masto informacinę kampaniją 300 tūkst. egzempliorių tiražu platinant leidinį „Viso gero, Valdemarai?“ nebuvo pažeistos teisės normos, reglamentuojančios reikalavimus politinės reklamos ir agitacijos žymėjimui, nurodant lėšų šaltinį ir aiškiai atskiriant nuo kitos skleidžiamos informacijos politinės kampanijos laikotarpiu“.

Savo ruožtu prezidentas sakė, kad dėl minėto LLRA-KŠS kreipimosi sprendimas bus priimtas po to, kai situaciją įvertins Prezidentūros teisininkai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA