Angle down Atgal

Vonios kambario įrengimas: ką būtina žinoti?

Vonios kambario įrengimas dažnam gyventojui tampa tikru iššūkiu. Plytelių, dušo padėklų ir praustuvų pasirinkimas gali apsukti galvą. Tačiau vos kelios taisyklės renkantis plyteles ir priedus vonios kambariui padės džiaugtis ilgaamžiu ir kokybišku vaizdu.

Kaip išsirinkti plyteles?

Vonios kambario plytelės gali būti įvairių formatų, spalvų, raštų ir medžiagų. Plytelėmis prekiaujančios bendrovės „Azulejos“ vadovo Virginijaus Jusio teigimu, šiam kambariui svarbiausia rinktis vandeniui atsparesnes plyteles. Ši taisyklė galioja renkantis vonios grindų dangą. Čia labiausiai tinka akmens masės plytelės, kurios pasižymi didesniu atsparumu drėgmei.

„Akmens masės plytelės jau turi naujausią nano, arba kitaip easy clean, technologiją. Jos netraukia į save kalkių. Todėl net ir apkalkėjusias šias plyteles bus daug lengviau nušveisti“, – sako V. Jusys.

Sienų apdailai vonios kambaryje tinka ir kitų medžiagų – keraminės, balto molio plytelės, nes vanduo ant sienų neužsilaiko.

Bene svarbiausias aspektas renkantis plyteles vonios kambariui – atkreipti dėmesį į slidumo klasę.

„Akcentuojame, kad blizgios plytelės, jeigu jos klijuojamos ant grindų, gavusios drėgmės tampa daug slidesnės, nei matinės“, – pastebi UAB „Azulejos“ direktorius V. Jusys.

Ką būtina žinoti apie dušų padėklus ir praustuvus?

Ieškantiems nestandartinių sprendimų ar norintiems vientisumo – puikus sprendimas yra dušo padėklai, kurie gaminami iš tų pačių medžiagų kaip ir plytelės.

Šie vos 3,5–4 centimetrų storio padėklai jau turi suformuotą nuolydį, pasižymi ilgaamžiškumu, bei gali būti pritaikyti bet kokiai erdvei. Dušo padėklai gali atkartoti tokį patį raštą kaip ir grindų ar sienų plytelės, o ieškantiems drąsių sprendimų – kontrastingų spalvų nei visas vonios kambarys.

„Pagrindinis skirtumas, kad ant šių padėklų užlipus nėra „tuštumo“ jausmo. Šie padėklai nėra tuščiaviduriai, todėl užlipus jaučiamas tvirtumas, lyg stovėtum ant grindų“, – sako V. Jusys.

Bene didžiausias tokių dušo padėklų privalumas tas, kad juos galima pagaminti pagal kliento pateiktus išmatavimus. Todėl dušo padėklus renkasi nestandartinių erdvių šeimininkai.

Prie bendro interjero galima priderinti ir praustuvus. Šie irgi gaminami iš tų pačių medžiagų kaip ir plytelės. Todėl praustuvą galima pagaminti pagal kliento išmatavimus ir norus. Praustuvai gali atkartoti vonios kambario plytelių spalvas ir raštus, taip pat pagal patalpą galima pritaikyti praustuvo nuolydį ar kitas dizaino savybes.

„Vis dažniau tokius sprendimus renkasi interjero dizaineriai ar gyventojai, ieškantys išskirtinumo, nes čia labai plačios galimybės – nuo spalvų iki dydžių ir formų pasirinkimo“, – sako UAB „Azulejos“ direktorius.

Naujausias 2021 metų tendencijas bei jau klasika tapusias plyteles siūlo UAB „Azulejos“ parduotuvės, kurios įsikūrusios Vilniuje (Laisvės pr. 125A) ir Utenoje (Kupiškio g. 19).

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite