Angle down Atgal

Vokaliniai ansambliai Vasario 16-ajai skyrė dainos premjerą

Dėl šalyje paskelbto karantino šiemet meniniai kolektyvai neturėjo galimybės sugužėti į tradicinį Vasario 16-osios koncertą, vykstantį Elektrėnų kultūros centro didžiojoje salėje. Tačiau dainuojantys kolektyvai Lietuvos gimimo dieną visgi atšventė dai­nuodami. Elektrėnų kultūros centro moterų choro ansamblio „Eldija“ vadovės Gretos Garmašaitės iniciatyva Vasario 16-ąją klausyto­jų ausis pasiekė premjera.

„Rugsėjo mėnesį pradėjau vadovauti Elektrėnų kultūros centro moterų choro ansambliui „Eldija“. Užgimė daugybė naujų idėjų ir planų. Tarp jų – surengti bendrą kelių kolektyvų koncertą, – entuziazmu triško G. Garmašaitė. – Buvo parengtas ir Vasario 16-ajai skirtas projektas. Kadangi lapkričio mėnesį dėl paskelbto karantino visa ansamblio veikla buvo sustabdyta, teko griebtis antrojo plano – surengti virtualų pasirodymą. Įgyvendinti šią idėją bei prisijungti prie projekto iniciatyvos iškart panoro Molėtų kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis, kuriam vadovauja Justina Medževeprytė-Sabeckienė.“
Likus mėnesiui iki Vasario­ 16-osios Elektrėnų ir Molėtų kolektyvų nariai gavo Vytauto Kernagio dainos „Baltas paukštis“ natas ir įrašytas balsų partijas. Dainininkai kibo į darbą. Po kurio laiko abiejų ansamblių nariai pateikė sa­vo įdainuotų partijų vaizdo įrašus, o Vasario 16-ąją feisbuke įvyko bendro kūrinio premjera.
Idėjos autorė ir įgyvendintoja G. Garmašaitė gyrė projekto da­lyvių entuziastingą dalyvavimą ir džiaugėsi galutiniu rezultatu: „Šis įvykis ne tik suteikė galimybę dainininkams patobulinti savo dainavimo įgūdžius ir prasmingai atšvęsti Vasario 16-ąją, bet ir sustiprino mūsų, kaip kolektyvų, ryšį. Pasibaigus karantinui planuojame vieni kitus aplankyti, pakoncertuoti ir toliau bendradarbiauti įgyvendindami ­naujus projektus“.
Kaip „nebeužtvenksi upės bė­gimo“, taip jokie karantinai nebeužtildys dainuojančių ansamblių.

 

Beatričė Jaroševičienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite