Angle down Atgal

VMI primena, kad gyventojai turėtų suskubti susimokėti skolas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Finansų ministerijos primena, kad gyventojai, kurie deklaravo pajamas už 2016 metus, tačiau dar nesumokėjo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įmokos, turėtų tai padaryti kuo skubiau, nes VMI bus priversta taikyti išieškojimo priemones.

Prieš imdamasi griežčiausių veiksmų, VMI kviečia savanoriškai sumokėti skolas, todėl minėtiems gyventojams išsiųsti priminimai.

Iki birželio 2 dienos sumokėta 94 proc. (beveik 120 mln. eurų) deklaruoto pajamų mokesčio, kurį į biudžetą pervedė 195 tūkst. gyventojų. Daliai gyventojų, pamiršusių apie prievoles, VMI siunčia priminimus apie pareigą laiku susimokėti mokesčius, nes už kiekvieną uždelstą mokėjimo dieną skaičiuojami delspinigiai - 0,03 proc. nuo mokėtinos sumos už dieną.

Pranešimus apie neapmokėtas skolas, kodėl jos susidarė, kaip jas apmokėti, gyventojai gali rasti Mano VMI paskyroje (www.vmi.lt/manovmi). Kitiems gyventojams, kurie nėra šios sistemos vartotojai arba pranešimų per Mano VMI neperskaitė, priminimai buvo išsiųsti paštu.

Mokesčių administratorius ragina gyventojus, prisijungus prie Mano VMI, pasitikrinti, ar jie neturi mokesčių skolos. Tai patogiausia padaryti naudojantis programėle išmaniesiems telefonams e. VMI (pritaikyta Android ir iOS sistemoms).

Pasak VMI Mokestinių prievolių departamento direktoriaus pavaduotojos Virginijos Ginevičienės, jei gyventojas, vykdydamas savo mokestines prievoles, susiduria su laikinais finansiniais sunkumais, jis turėtų kreiptis į Mokesčių inspekciją ir pasidomėti galimybe atidėti mokėjimus ar juos išdėstyti dalimis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite