Angle down Atgal

Visus pradinukus siūloma maitinti nemokamai

Siūloma visose mokyklose nemokamus pietus, nevertinant pajamų, skirti mokiniams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ne tik pirmoje ir antroje, bet taip pat ir trečioje bei ketvirtoje klasėse.

Tokį pasiūlymą Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisoms įregistravo Seimo TS-LKD frakcijos nariai Irena Haase ir Sergejus Jovaiša. Pasak jų, toks siūlymas teikiamas, siekiant kuo ankstesniame amžiuje ugdyti vaikų sveikatai palankios mitybos kompetencijas, suteikiančias gebėjimus pasirinkti sveikatai palankius maisto produktus.

Pasiūlymo įgyvendinimas, parlamentarų nuomone, užtikrintų ne tik nepasiturinčių asmenų socialinį teisingumą, bet ir pašalintų diskriminaciją ir diferenciaciją bei socialinę atskirtį tarp mokinių, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programas, t. y. tarp pirmųjų, antrųjų, trečiųjų ir ketvirtųjų klasių mokinių.

Jeigu Seimas pritartų, mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą, mokyklos organizuotų nemokamus pietus.

Spalio 20 d. kadenciją baigiantis Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo kitų metų rugsėjo mėnesio nemokamus pietus skirti ne tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukams ir pirmokams, bet ir visiems antrokams. Pasak ministro, nemokamas maitinimas papildomai būtų teikiamas 26 tūkst. mokinių.

Projektu taip pat numatoma atsisakyti reikalavimo teikti prašymą-paraišką dėl nemokamų pietų skyrimo. Nemokamų pietų organizavimas mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, būtų nustatomas kaip mokyklų pareiga.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje šiais mokslo metais mokosi 348,8 tūkst. mokinių, iš jų teisę į nemokamą maitinimą turi apie 100 tūkst. vaikų – tai priešmokyklinukai, pirmokai arba vyresni vaikai iš nepasiturinčių šeimų.

 Įvedus nemokamą maitinimą antrokams, nemokamus pietus ugdymo įstaigose gautų iki 126 tūkst. vaikų.

ELTA primena, kad projektui po pateikimo vieningai pritarė 62 Seimo nariai. Tačiau parlamentarai preliminariai yra nutarę, kad po svarstymo pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Žmogaus teisių komitete, šis klausimas Seimo posėdyje bus svarstomas lapkričio 24 d. Tai reiškia, kad jo imsis jau naujas Seimas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite