Angle down Atgal

Vištieną valgyti saugu – į rajoną užkratas nepateko

Bauginanti žinia – užkrėstas maistas – glumina žmones netgi labiau, nei perspėjimai apie virusinių ligų protrūkius. Nes maistas mums būtinas kasdien. Išgirdus žinią apie užkrėstą mėsą ar žuvį, suklūstame: tai ką gi valgyti?

Nuo liepos pradžios viešinama žinia, jog į Lietuvą plūsta užkrėsta lenkiška vištiena. Jei tai būtų vien gandai iš lūpų į lūpas, galėtume nekreipti dėmesio, tačiau informacija patvirtinta viešai, įvairių televizijų žinių laidose. Per pirmą pusmetį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino ir aptiko 90 tonų užkrėstos paukštienos. Tai didžiulis kiekis mėsos. Gaila, kad nenurodyta, kokia tai buvo mėsa: krūtinėlė, sparneliai, šlaunelės, nuo kurios užsikrėtė jos valgę žmonės. Nurodytasis užkrėstos vištienos, atvežtos iš Lenkijos, kiekis du kartus didesnis, nei pernai tuo pačiu laikotarpiu aptikta.

Mažeikių ir Akmenės maisto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas V. Sungaila sakė, kad rajone neaptikta salmonelėmis užkrėstos vištienos. Visa patikrinta produkcija saugi.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, liepos 20 d., VIENYBĖJE.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite