Audronio Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Visiškai atsinaujinusi „Šiaulių“ ekipa dairosi į ketvertuką

Po ilgos pertraukos Šiaulių arena vėl aidi nuo kamuolių bumbsėjimo, trenerių nurodymų ir krepšininkų riksmų – „Šiaulių“ komanda pradėjo pasiruošimą sezonui. Tiesa, ekipos sudėtis pakito kardinaliai – likę vos keli žaidėjai iš praeito sezono. Vyr. treneris Antanas Sireika atviras – darbo laukia į valias, juo labiau kad klubo vadovybė iškėlė aukštus tikslus – patekti į stipriausiųjų ketvertuką.

Tikslas – ketvertukas

2020–2021 m. sezoną Šiaulių „Šiaulių“ klubas pasitinka stipriai atsinaujinęs. Pasak klubo sporto direktoriaus Mindaugo Žukausko, tik 33 proc. žaidėjų likę po praeito sezono. „Likę tik Eimantas Stankevičius, Paulius Danusevičius, Aurimas Urbonas, Šarūnas Valunta ir Justas Furmanavičius. Aišku, norėjome išlaikyti daugiau pernykščių krepšininkų, bet jų sutartyse buvo išpirkos sąlygos, kuriomis jie pasinaudojo, ir kitos komandos išpirko mus dominusius žaidėjus“, – sako M. Žukauskas.

Į Saulės miestą atvyko keturi legionieriai ir penki lietuviai. Sporto direktoriaus teigimu, pagal klubo galimybes surinkta komplektacija džiugina. Tiesa, klubo biudžetas mažėjo: lyginant su praėjusį sezoną žaidėjams mokėtais atlyginimais, šiemetinės algos krito 30 proc. „Bus mažesnis ir bendras klubo biudžetas“, – teigia M. Žukauskas.

Nepaisant to, klubo vadovybė komandai kelia aukštus siekius. Tikimasi „Šiaulius“ matyti tarp keturių stipriausių lygos komandų. „Stebint kitų komandų komplektaciją, mes optimistiškai norime patekti į ketvertuką“, – viliasi sporto direktorius.

Po skaudžių praradimų – naujas branduolys

„Lūkesčiai geri. Kaip visada. O kam treniruojamės, jei kažko neįgyvendinti? Bet darbo į valias“, – sako vyr. treneris A. Sireika. Treniruoti savo komandą jis pradėjo vos prieš kelias savaites, todėl pirmiausia siekiama įdiegti pagrindinius komandinius dalykus, mat kiekvienas naujokas atvyko su skirtingu žinių bagažu ir krepšinio suvokimu.

„Aš matau gerai žaidžiančią komandą, o kaip tai atrodys rungtynėse, priklausys nuo to, kaip jie viską įsisavins. Dabar dar mokomės elementarius dalykus. Kai pavyks įsisavinti tai, liks daugiau laiko sukurti gražų žaidimą. Nes mes stengiamės dėl žiūrovų“, – sako A. Sireika.

Po pirmųjų dviejų draugiškų mačų labiausiai jis beda pirštu į gynybą: „Kol kas išvis neturi supratimo apie komandinę gynybą. Kiekvienas su savo krepšinio mokykla – tiek Amerikos, tiek Europos. Bet tai natūralu, dirbame toliau.“

Stiprią priekinę liniją pernai turėję „Šiauliai“ šiemet jėgos po krepšiais gali pritrūkti – vyr. treneris pripažįsta, kad aukštaūgių praradimas buvo skaudus. „Daugiausia tikimasi iš pataikymo. Gal neturime tokios jėgos, kokia buvo Rokas Gustys, bet turime dar net daugiau žmonių, kurie pataiko“, – sako A. Sireika ir pripažįsta, kad tarpsezoniu įsigyti pavyko tik kas antrą nusižiūrėtą kandidatą.

Naujam komandos branduoliui sukurti prireiks laiko, tačiau kol kas po pirmųjų rungtynių gerą įspūdį palieka užsieniečiai: „Man juos reikia pažinti ir tada statyti žaidimą, o ne sakyti, kad dabar žaisime taip ar taip.“

Paklaustas apie klubo iškeltą vietą Lietuvos krepšinio lygoje, A. Sireika nesiėmė to vertinti. „Man iškelia tikslą, pasako ir aš stengiuosi jį vykdyti“, – tikina „Šiaulių“ vyr. treneris.

Nesitikėjau, kad visi taip greitai sueisime

Ekipą palikus komandos kapitonui, naujosios pareigos kol kas patikėtos praeitą sezoną Saulės miesto komandoje žaidusiam Aurimui Urbonui. Kaip pats sako, jam reikės pasirūpinti komandine chemija ir aikštelėje, ir rūbinėje, ir už aikštelės ribų. „Taip pat naujiems komandos draugams patarti, pasakyti, ko treneris iš jų nori, ko reikalauja“, – sako naujasis „Šiaulių“ kapitonas. Tiesa, ar Aurimas

šiuo titulu džiaugsis visą sezoną, dar nežinia – kol kas šis sprendimas yra laikinas.

Pažįstamų veidų beveik vos vieną kitą išvydęs žaidėjas sako, kad, nepaisant didelių pokyčių, komandoje vyrauja labai gera atmosfera. „Labai daug naujų žaidėjų, praktiškai tik mes su Justu likę iš praeitų metų, bet komandoje tikrai labai gera atmosfera. Nesitikėjau, kad visi taip greitai sueisime, bet tikrai visi užsieniečiai ir lietuviai labai gražiai bendrauja, nėra pasiskirstymo. Kol kas viskas super“, – naujais komandos draugais džiaugiasi krepšininkas.

Pasak Aurimo, nuo kovo vidurio klubuose nesitreniravę žaidėjai išties pasiilgę oranžinio kamuolio: „Pertrauka buvo ilga, bet vasarą krepšinio netrūko: buvo „Hoptrans 3x3“ ir vasaros lyga. Bet, žinoma, sportavimas su komanda – visai kitas. Visi jaučiasi pasiilgę sporto, krepšinio. Pirmą kartą tokia ilga pertrauka, bet po jos gal net maloniau grįžti į aikštelę kartu su komanda.“

Pirmieji draugiški mačai, anot jo, parodė, kad komandai labiausiai trūksta laiko susižaisti: „Labiausiai trūksta laiko, nes labai daug naujų žaidėjų komandoje, viskas visiems nauja. Tiek gynyboje, tiek puolime dar trūksta daug darbo ir laiko. Pozityvus dalykas – kad visi žaidžiame komandiškai, kamuolys vaikšto, aišku, gynyboje trūksta susikalbėjimo, bet manau, kad viskas bus gerai.“

Pirmasis Lietuvos krepšinio lygos mačas „Šiaulių“ komandos laukia rugsėjo 20 d. su Lietuvos čempionais – Kauno „Žalgiriu“ jų namų arenoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite