Angle down Atgal

Višakio Rūdoje su šventėmis sveikina prie špitolės sutūpusios vištos

Kazlų Rūdos savivaldybės Višakio Rūdos kaimo gyventojus, svečius ir tiesiog per Višakio Rūdą važiuojančius prašalaičius jau savaitė su artėjančiomis šv. Velykomis sveikina įvairiaspalvės vištos, sutūpusios prie buvusios kaimo špitolės. Tarp vištų – ir įspūdingo dydžio velykiniai margučiai. Visa tai – Višakio Rūdos kaimo bendruomenės klubo „Višakio vingis“ šventinė dovana kaimui, jo gyventojams ir svečiams.

Prieš Velykas papuošti kaimą iš įvairiaspalvių audinių pasiūtomis vištomis – „Višakio vingio“ sielos ūkininkės Margaritos Jaselskienės idėja. Meniškos sielos, išradinga moteris ja pasidalino su vietos kultūros namų vadove, didele „Višakio vingio“ entuziaste Birute Kerušauskiene, ir prasidėjo darbas. Klubo moterys į kultūros namus prisinešė įvairių audinių atraižų, nenešiojamų drabužių ir pagal Margaritos iškirptus lekalus per kelis vakarus pasiuvo septyniolika trijų dydžių vištų. Kad vištelės nebūtų labai liesos, moterys jas iškimšo popieriumi, porolonu bei kitomis parankinėmis medžiagomis. Be to, vištelėms buvo pagaminti ir prilipinti snapai ir skiauterės. Klubo auksarankės taip pat pasiuvo devynis velykinius margučius.

Įvairiaspalvės vištos prie špitolės sutūpė dar Verbų sekmadienį. Kaimo gyventojus ir svečius jos džiugins iki Atvelykio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite