Angle down Atgal

Virtuvės valymui siūlo... kečupą: veikia geriau nei actas ar soda

Kalkių nuosėdas ir patamsėjusį metalą valyti kečupu? Ne, tai ne koks nors anekdotas. Būtent tokį valymo būdą socialiniuose tinkluose siūlo ispanai, o dabar juo su tautiečiais pasidalino ir šioje šalyje gyvenanti lietuvė.

„Ispanai atrado, kad kečupas nušveičia, nublizgina viską. Aš tai žinojau, bet gal kas nežinote“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Naminukas“ dalijasi viena internautė, pasidalijusi ir tai įrodančiomis nuotraukomis.

Moteris paaiškina valymo procedūrą: ištepti kalkėtas ar patamsėjusias vietas kečupu, palikti 15 minučių ir nušveisti geležiniu šveistuku, kuris nebraižytų metalo (tinka paprasti virtuviniai šveistukai).

@ Facebook
@ Facebook

„Nebijokit, neužlinksite nuo kečupo, tiesiog jis turi acto, kuris išgaunamas iš cukranendrių“, – rašo moteris.

Vis dėlto, jos teigimu, šis būdas veikia geriau nei valymas tik actu. „Galbūt dar ir pati pomidorų rūgštis padeda“, – samprotauja lietuvė.

Kalkių valymą kečupu išbandžiusios grupės narės dalijosi savo nuostaba – šis būdas tikrai veikia.

„Man tai nerealu paprasčiausiai atrodė, bet iš smalsumo kaip tik vakar pabandžiau pati. Kadangi galvojau bus nesąmonė, nefotografavau prieš ir po, bet mano rankenos atrodė kaip nutamsėjęs žalvaris su dėmėm, o rezultatas gavosi nerealus, lygiai kaip tavo nuotraukos“, – džiaugėsi viena lietuvaitė.  

„Ko aš tik nebuvau anksčiau bandžiusi - ir acto, ir „Cilit bang“... Pas mus pajūryje, nuo didžiules drėgmės ore, daugelis metalo gaminių pakeičia spalvą per ilgą laiką“, – sako ji.

O ką apie tokį valymo metodą sako mokslas?

Kečupo sudėtyje yra ne tik silpnos rūgšties, bet ir valgomosios druskos, kurie drauge tirpdo vario oksidą. Būtent ši medžiaga susidaro variniams paviršiams reaguojant su oru, ir lemia metalo patamsėjimą. Beje, vario oksido sluoksnį nuvalyti galite ne tik kečupu, bet ir citrinos sultimis su druska.

Panašiai patamsėti gali ne tik varis, bet ir nerūdijantis plienas, ketaus indai, žalvaris, sidabras. Visus šiuos metalus galite valyti kečupu.

Įdomu tai, kad kai kurie žmonės kečupu blizgina net automobilius!

Na, o mes rekomenduojame neskubėti visų spalvą pakeitusių metalo paviršių tepti kečupu – pradžiai ištestuokite nedidelį lopinėlį, kad žinotumėte, ar jūsų atveju šis metodas suveiks.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite