Angle down Atgal

Virtuali kelionė po Ignalinos krašto muziejų

Kol vis dar iš pasalų mūsų tyko koronavirusas (COVID-19), daugelis gyventojų dar nedrįsta dalyvauti viešuose renginiuose, lankytis muziejuose, tačiau tai nereiškia, kad juose Jūs negalite apsilankyti virtualiai. Norite susipažinti su Ignalinos krašto muziejumi ir jo filialu prof. A. Hrebnickio memorialiniu muziejumi?

Interneto naršyklėje surinkite adresą https://dev.vturai.lt/10_ignalina_lt/ ir Jūsų laukia išsami pažintis su muziejais.

Virtualiame ture galima pasigrožėti muziejaus vietovių prieigų vaizdo įrašais, sukurtais tam naudojant dronus, panoraminėmis nuotraukomis, kuriose interaktyvūs taškai Jums pasufleruos apie ekspozicijose esančius vertingiausius ir įdomiausius objektus. Aktyvavę juos, pamatysite išdidintus minėtų objektų vaizdus, turėsite galimybę ir perskaityti apie juos išsamią informaciją. Tie, kas turi regėjimo negalią ar tiesiog tingi skaityti, šią informaciją galės perklausyti garsu. Prie dviejų eksponatų yra pateikti ir jų 3D skaitmeniniai vaizdai. Virtualaus turo pradžioje Jus pasitiks gidas vardu Ignas, kuris trumpai papasakos apie muziejų ir lydės Jus viso virtualaus turo metu.

Ignalinos krašto muziejaus virtualų turą sukūrė: Ignalinos krašto muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, UAB „Lantelis“. Fotografai: Tomas Kapočius ir Gediminas Savickis. Tekstų autoriai: Renata Veličkienė ir Agnė Skunčikaitė

Tokie virtualūs turai šiandien Jums jau gali padėti išsamiai susipažinti ir su kai kuriais kitais Lietuvos muziejais. Jie kuriami įgyvendinant iš Europos Sąjungos SF ir Lietuvos Respublikos biudžeto finansuojamą Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir el. paslaugų projektą „Virtualus muziejus“. Šį projektą kartu su partneriais ir paslaugų teikėjais bei muziejais įgyvendina Lietuvos nacionalinis dailės muziejus. Iš viso šio projekto metu, be kitų svarbių veiklų, yra numatyta sukurti 25 virtualius turus po muziejų ekspozicijas ir jau virtualų turą po Vilniaus pilių teritoriją. Užbaigus įgyvendinti projektą, internete jie bus pristatomi lietuvių ir anglų kalbomis.

Šiuo metu, be jau minėto Ignalinos krašto muziejaus virtualus turo, internete jau veikia minėto projekto vykdymo metu sukurti šie virtualūs muziejų turai:

LNDM Palangos gintaro muziejaus – http://78.63.220.147/turai/1_gintaro_lt

LNDM Laikrodžių muziejaus – http://78.63.220.147/turai/2_laikrodziai_lt

LNDM Prano Domšaičio galerijos – http://78.63.220.147/turai/5_domsaitis_lt

Kelmės krašto istorijos muziejaus – http://78.63.220.147/turai/4_kelme_lt

Vytauto Didžiojo karo muziejaus – https://turai.vturai.lt/7_karo_lt

Virtualus turas po Vilniaus pilių teritoriją – http://78.63.220.147/turai/3_pilys_lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite