Angle down Atgal

Vilniuje - pasaulio šachmatų uždavinių sprendėjų elitas

Lietuvoje pirmą kartą renkasi stipriausi pasaulio šachmatų uždavinių sprendėjai. Vilniuje rugpjūčio 19 dieną vyks finalinis pasaulio šachmatų uždavinių sprendimo taurės etapas, o 20-21 dienomis - pasaulio šachmatų uždavinių sprendimo čempionatas.

Į čempionatą atvyksta beveik 200 dalyvių iš 32 valstybių iš visų žemynų.

Lietuviai, dalyvaujantys šioje sporto šakoje, pastaraisiais metais pasiekė aukštų rezultatų: 2016 ir 2017 metais iškovojo sidabro medalius pasaulio čempionatų komandų ir asmeninėje įskaitose, o 2017-2018 metų pasaulio taurės varžybose užėmė dvi pirmąsias vietas.

Šiuo metu Martynas Limontas užima trečiąją vietą pasaulio taurės įskaitoje.

Šachmatų uždavinių sprendimas yra intelektuali sporto šaka, kuri augina asmens kūrybiškumą, padeda ieškoti inovacijų. Pastaruoju metu perspektyvus Lietuvos jaunimas pradeda domėtis šia sporto šaka ir sėkmingai dalyvauja varžybose.

"Tokios disciplinos populiarinimas, pradedant moksleivių supažindinimu su šachmatų uždavinių sprendimo taisyklėmis mokyklose, inicijuotas Švietimo ir mokslo ir sporto ministerijos, būtų didelė investicija į vaikų ateitį", - teigė Lietuvos šachmatų kompozitorių sąjungos prezidentas Vidmantas Satkus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite