Vilniuje įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimų programos ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai Simono Daukanto gimnazistams

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Birželio 19 d. Vilniuje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 154 jaunuoliams iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorė Ms Claire Lawrence bei Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė ženklelius ir tarptautinius sertifikatus.

Simono Daukanto gimnazijos DofE dalyviams Augustei Buivydaitei (IIIb kl.), Gabijai Jokšaitei (IIIa kl.), Gabijai Ulinskaitei (IIIm kl.), Urtei Čekanauskaitei (IIm kl.), Simonui Tautvaišui (IIIb kl.) ir Lukui Vaičikui (IIIc kl.) buvo įteikti bronzos ženkleliai.

Gabija Jokšaitė dalijasi įspūdžiais: „Šios dienos laukėme labai ilgą laiką, nuo pat kvalifikacinio žygio pabaigos. Keliaujant visi dalinosi savo emocijomis, pasakojo, kaip jaudinasi bei kartu džiaugiasi pasiekę bronzos lygmenį.“

Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip pusmetį aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, žaidė tinklinį, mokėsi vaikščioti stovėsena ant rankų, tobulino kovų menų techniką); skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (rašė knygą, kūrė kompiuterinį žaidimą, skaitė, mokėsi užsienio kalbų), aktyviai savanoriavo (padėjo vaikų dienos centre, maisto banko skyriuje, seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius) bei dalyvavo žygiuose gamtoje.

IIIm klasės mokinė Gabija Ulinskaitė pasakoja: „Šiais mokslo metais įsitraukiau į „DofE“ programą. Visų pirma, mane sudomino ta koncepcija, jog tikslus užsibrėži dėl savęs, ne dėl kitų ir nėra skatinama konkurencija. Dažniausiai juk taip nėra, visuose kituose projektuose atrenka tik geriausius. Pusę metų skyriau aktyvios veiklos tikslui – išmokau vaikščioti ant rankų, buvo nelengva, tačiau kai parodžiau didelį norą pamačiau, jog viskas yra įmanoma. Ši programa man padėjo išmokti tinkamai susiplanuoti savo laiką, net sunkiausiose situacijose nepasiduoti ir eiti iki galo. Tai buvo puikus indėlis į save kaip asmenybę.“

IIm klasės mokinė Urtė Čekanauskaitė džiaugiasi: „Dalyvavimas DofE projekte man suteikė labai daug drąsos, davė nerealios patirties ir suvokimo. Taip pat atradau savo kūrybišką dalelę. DofE projektas išpildė mano svajonę, parašiau knygą pavadinimu ,,Paskutinė žvaigždė''. Davė galimybę patobulinti bendradarbiavimą komandoje, atsiskleisti, pasikeisti ir visada eiti tik pirmyn ir tobulėti.“

IIIb klasės mokinys Simonas Tautvaišas teigia: „DofE's programa yra puikus dalykas. Tai suteikė man galimybę patobulėti, kaip asmenybei, atrasti naujų įgūdžių, susirasti naujų draugų. Projektas leido laikytis savo iškeltų tikslų bei neleido apsileisti. Dalyvaujant DofE's programoje atradau naujų nuostabių draugų bei pažinau geriau jau esamus. Sužinojau daugiau apie save. Mano iškelti tikslai man labai padėjo per mokslo metus stiprinti silpnąsias vietas.“

Įspūdžiais dalijasi IIIa klasės mokinė Gabija Jokšaitė: „Niekada nebuvau linkusi savanoriauti ar priimti itin stiprius iššūkius, išgirdusi apie projektą pradėjau iškart abejoti ar tikrai to noriu. Prireikė šiek tiek laiko apsispręsti ir nutariau dalyvauti, tačiau net neįsivaizdavau, jog tai bus vienas iš geriausių mano priimtų sprendimų. Žygis mane, manau ir visus kitus, išmokė dirbti grupėje, kantrybės, ištvermės bei pozityvumo. Buvo ganėtinai sunku, tačiau jei pasiūlytų eiti dar kartą - tikrai sutikčiau.“

IIIb klasės mokinė Augustė Buivydaitė teigia: „Dalyvavimas DofE projekte man suteikė progą išmokti tai, ką jau seniai norėjau išmokti, taip pat šansą tobulėti kaip asmenybė bei pasiekti užsibrėžtų tikslų.“

IIIc klasės mokinys Lukas Vaičikas pabrėžia: „Man DofE projektas davė: žinių, gerų emocijų, atsakingumo, bendradarbiavimo su komandos nariais, aktyvią veiklą, įgūdžio lavinimo, savęs pažinimo ir išmokė savarankiškai planuoti veiklas.“

„Labai džiaugiuosi, kad esu projekto DofE vadovė gimnazijoje. Kai matai priimančius iššūkius, siekiančius savo tikslų, planuojančius, bendradarbiaujančius mokinius, supranti, kad tokie projektai ugdo iniciatyvius ir atsakingus žmones.“ – Jolanta Buivydienė

„DofE žygis-ekspedicija buvo intensyvus patyrimas tiek emociškai, tiek fiziškai, kuris ugdė jaunuolių savarankiškumą. Jo metu sukurtos tokios sąlygas, kurioms esant jaunuoliai gali saugiai eksperimentuoti, mokytis prisiimti atsakomybę už savo veiksmus bei sprendimus“ – dalijasi įspūdžiais žygio vadovė Jurga Selvenienė.

DofE programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.