Angle down Atgal

Vilniuje dainavo ir šoko Lietuvos senjorai

Birželio 3 d. Vilniaus mokytojų namuose vyko vienuoliktoji Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventė „Mes vėl kartu“, dedikuojama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sutiktuvėms. Lietuvos dainuojantys senjorai pristatė programą, kurioje skambėjo pirmosios kartos lietuvių lengvosios muzikos kompozitorių dainos.

„Lietuvos kraštas, nuostabus savo įvairove lyg margaspalvė juosta jungia kartas nuo Lietuvos valstybingumo atkūrimo iki šių dienu. Dainose išgyventas skausmas ir netektis vienija atskirų kartų žmones. Labai svarbu, kad kiekvienas etapas atrastų savo vietą ir suteiktų gyvastį ne tik pažinti, bet ir išgyventi mūsų tautos istoriją. Šios šventės idėja - išryškinti vieną iš sudėtingiausių mūsų tautos istorijos etapų, kuriame daina, kaip vėliava atnešė mums nepriklausomybę. XX a. pramoginės muzikos kūrėjai Mikalojus Novikas, Algimantas Raudonikis, Benjaminas Gorbulskis, Mikas Vaitkevičius yra laikmečio dvasios kūrėjai, kurių kūryboje atsispindėjo tėvynės meilė ir mūsų krašto grožis. Su jų dainomis mes užaugome, su jų dainomis mes subrendome, jų dainos lydėjo mus per gyvenimą. Šioje šventėje mes vėl būsime jauni ir žvalūs, užtrauksime dainą, kad skambėtų visa Lietuva“ – sakė „Dainų vakaro“ vadovas ir dirigentas Gintaras Skapas.

„Šokių popietė“ kaip atskira šventės dalis vyko jau trečius metus iš eilės. „Kiekvienais metais į „Šokių popietę“ prisijungia vis daugiau kolektyvų. Garbaus amžiaus šokėjams, tai ypatinga proga dovanoti vieni kitiems savo šokį, bendrauti. Taip pat smagu, kad šiais metais, kurie yra paskelbti tautinio kostiumo metais, šventėje galėsime išvysti visų Lietuvos regionų atstovus“ – džiaugėsi choreografė Alma Lomsargė.

Šiemet šventėje dalyvavo per 50 kolektyvų, beveik 1000 dalyvių iš Kėdainių, Švenčionėlių, Švenčionių, Ukmergės, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio, Skuodo r, Šilalės r. Kaltinėnų, Upynos, Kvėdarnos, Telšių raj., Tauragės, Utenos, Vievio, Vilkaviškio, Kelmės, Kražių, Kupiškio, Lentvario, Marijampolės, Molėtų, Paįstrio, Bernatonių, Panevėžio, Zarasų, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus. Šventėje dalyvauja ir Pasvalio kultūros centro "Senjorų" choras.

Lietuvos senjorų dainų šventė – unikalus tęstinis, vienintelis toks mūsų šalyje vykstantis renginys senjorams, kasmet suburiantis daugiau nei 800 garbaus amžiaus choristų iš visos Lietuvos, rengiamas nuo 2006 m. Tai išskirtinė galimybė ne tik visos Lietuvos senjorams parodyti savo sukauptą gyvenimišką patirtį dainomis ir šokiais, bet ir visai miesto bendruomenei pabūti kartu, pajusti skirtingų kartų dvasinį ryšį bei bendrystę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite