REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Gruodžio 12 d. 12:49

Vilniaus rajono švietimo įstaigos siekė Gineso rekordo

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


64251

Vilniaus rajono švietimo įstaigos kartu su švietimo įstaigų draugais iš Lenkijos, pasitikdami Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės šimtmečius, siekė Gineso rekordo dalyvaujant skaitmeninį ugdymą skatinančioje programoje „Code & Share. Ateities technologijos“.


Foto galerija:

dsc-4542-65132.jpg
dsc-4505-65131.jpg
dsc-4471-65130.jpg
dsc-1345-65129.jpg
dsc-1328-65128.jpg

Vykdant akciją „Code & Share. Programuok su klase“, taip pat ir šiųmetinę akciją „Code & Share. Ateities technologijos“ Lenkijos Fundacija ArchitectsPL siekia sudominti kuo jaunesnius mokinius mokslo bei skaitmeninių kompetencijų plėtra. Praeitais metais akcijoje dalyvavo Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija, kuri kartu su švietimo įstaigomis iš Lenkijos savo jėgas išbandė programavimo srityje. Šiais metais sulaukta kur kas didesnio susidomėjimo – prie akcijos prisijungė net 29 Vilniaus rajono švietimo įstaigos, o kartu su Lenkijos švietimo įstaigomis šis skaičius siekia apie 100.

Šiais metais akcijos dalyviai gilinosi į skaitmeninės visuomenės problematiką, o pagrindinis iškeltas akcijos tikslas – pasiekti didžiausio mokinių skaičiaus, dalyvavusio vienu metu ateities technologijų tematikos pamokoje, Gineso rekordą. Šių metų iniciatyva siejama su laisvės idėja, teisės žiniomis, švietimu ir ugdymu kaip modernios valstybės, atsakingos už ekonominį vystymąsi bei konkurencingų specialistų rengimą, pagrindiniais principais.

„Šiandien technologijos yra skaitmeninės transformacijos dalis viešojoje ir privačioje erdvėse. Todėl yra būtina supažindinti jaunąją kartą su pasaulinėmis technologijų plėtros kryptimis bei galimybėmis. Šios žinios gali padėti jiems suprasti skaitmenizacijos vaidmenį ateities profesijoms ir dėl to ateityje priimti teisingus sprendimus“, – skelbia akcijos organizatoriai.

Dalyvaudami akcijoje, mokiniai pamokos metu susipažino su naujosiomis technologijomis, tokiomis kaip daiktų internetas, dirbtinis intelektas, robotika ar sprendimai, taikomi išmaniems ir protingiems miestams. Pasak organizatorių, svarbu kelti būtent tokius klausimus, kadangi taip jauniesiems piliečiams parodomos modernios ir išsivysčiusios skaitmeninės visuomenės plėtros kryptys.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA