Angle down Atgal

Vilniaus pataisos namuose – neapykantos išpuolis prieš pedofilą

Vilniaus pataisos namuose už nusikaltimus prieš vaikus nuteistas vyras sulaukė kito kalinio smurto – buvo sumuštas, patyrė galvos kaulų lūžius, kitus sužalojimus. Už šį išpuolį baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras teisme teigė nekenčiantis nukentėjusiojo, nes šis teistas už prievartą prieš vaikus.

Neseniai Vilniaus miesto apylinkės teisme išnagrinėtas konfliktas pataisos namuose įvyko 2018 m. rugpjūčio 17 d., ryte. Anksčiau devynis kartus teistas Ernestas Šulga prausykloje sumušė kartu gyvenusį P. P., pastarasis buvo muštas moliniu puodeliu, rankomis, spardomas gulintis. P. P. buvo ne tik smarkiai sumuštas, bet ir sužalotas – vyrui sulaužyti kairės pusės skruostikaulio, žandikaulio, akiduobės kaulai.

Prieš teismą stojęs E. Šulga neslėpė, kad išties sumušė likimo draugą ir paliko gulėti be sąmonės. Nuteistasis teigė – nekenčia P. P., kadangi šis buvo nuteistas už prievartą prieš vaikus. E. Šulga tikino besigailintis, kad leidosi išprovokuojamas ir nesusivaldė, tačiau taip pat teigė, kad nukentėjusysis nuolatos provokuoja kitus kalinius, jo daug kas pataisos namuose nemėgsta.

Už nesunkų sveikatos sutrikdymą E. Šulgai skirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Vyras taip pat turės sumokėti 750 eurų ligonių kasoms už sumuštojo gydymą, dar 1 tūkst. eurų – pačiam sumuštajam.

Versijos išsiskyrė

Pats nukentėjusysis teigė, kad buvo sumuštas, nes atsisakė nunešti E. Šulgos skalbinius į skalbyklą, o taip pat buvo parašęs administracijai pareiškimą dėl to, kad E. Šulga jam jau anksčiau grasino sulaužyti kojas. Anot P. P., jį sumušęs kalinys teigė neturintis ko prarasti, kadangi laisvėje neturi, kur eiti.

Sumuštas vyras buvo išvežtas į ligoninę, vėliau jam atlikta galvos operacija.

P. P. teigė, kad tądien nekonfliktavo nei su E. Šulga, nei su kitais kaliniais, tačiau kiti bendroje kameroje gyvenę kaliniai liudijo, kad nukentėjusysis mėgdavo kelti konfliktus, o prieš nusikaltimą susikivirčijo su E. Šulga, prašė jo duoti parūkyti. „Nuteistasis P. P. dažnai nesutaria ir su kitais nuteistaisiais, nes kabinėjasi žodžiais ir provokuoja ginčus tarp nuteistųjų, gąsdindamas visus skundais ir pareiškimais“, – tokie buvo vieno iš kalinių parodymai. Vyras teigė, kad nukentėjusysis provokuodavo ir jį, tačiau kalinys buvęs ramesnis, todėl į konfliktus nesileisdavo, o E. Šulga tokių ramių nervų neturėjo.

Vaikų skriaudėjams už grotų nemiela

Nusikaltimus prieš vaikus, ypač – seksualinio pobūdžio, vykdę kaliniai už grotų dažnai jaučiasi atstumtaisiais. Tuose pačiuose Vilniaus pataisos namuose kalintis buvęs pulkininkas Saulius Vitkus, nuteistas už seksualinius nusikaltimus prieš mažametes, ne kartą yra teismo prašęs apsaugoti jį nuo kitų kalinių.

Maždaug 2006–2009 m. buvęs karininkas išniekino 13 mergaičių, kurių amžius svyravo nuo 9 iki 13 metų. Įvairiose vietose – tiek viešose, tiek ir namuose – S. Vitkus seksualiai išnaudodavo šias mergaites, o kai kurias – ir ne po vieną kartą. Suėmus karininką, jo kompiuteryje buvo aptikta daugiau nei 100 tūkst. vaikų nuotraukų, o iš viso nustatyti 48 epizodai dėl 76 nusikalstamų veikų, vyrui buvo skirta 18 metų laisvės atėmimo bausmė.

S. Vitkus teismui yra skundęsis, kad, kalėdamas su eiliniais kaliniais, nuolatos patiria patyčias ir žeminimą, todėl turėtų būti apgyvendintas kartu su buvusiais pareigūnais ir valstybės tarnautojais. Anot pedofilo, bendrame būryje kaliniai iš jo tyčiojasi, gresia pavojus jo gyvybei.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite