Angle down Atgal

Vilniaus Centro poliklinika planuoja statyti priestatą – ruošiamasi perkelti F. Zappos paminklą

Vilniaus centre, šalia senamiesčio, šiuo metu neužstatytoje teritorijoje prie Centro poliklinikos, K. Kalinausko ir Pylimo gatvių sankirtoje, planuojama statyti šios gydymo įstaigos priestatą. Centro poliklinikos rekonstrukcijos klausimą ketvirtadienį svarstys Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba.

Dėl poliklinikos priestato statybų taip pat siūloma perkelti Franko Zappos paminklą prie Pylimo g. stotelės esančioje žalioje zonoje, gerai matomą nuo pagrindinio poliklinikos įėjimo, praneša portalas „Made in Vilnius“.

Šiam siūlymui esą jau pritarė autoriaus Konstantino Bogdano autorinių teisių paveldėtojas (Konstantinas Bogdanas jaunesnysis) ir pastatymo iniciatorius Saulius Paukštys.

„Pastato struktūra koridorinė-dvipusė. Kabinetai orientuoti į vidinio kiemo pusę dėl dviejų priežasčių: parkingo išdėstymo suformuotos konstrukcinės pastato schemos bei pacientų privatumo nuo gatvės (dėl reljefo perkryčių užuolaidos turėtų būti nuolat užtrauktos). Esamo pastato langai, naujojo priestato pusėje, yra laboratorijos patalpų, rentgeno ir magnetinio rezonanso kabinetų, kurių natūralus apšvietimas taip pat nėra prioritetinis aspektas. Pastate, be konsultacinių kabinetų, kurių numatyta 20, numatoma daug procedūrinių kabinetų (visas trečiasis aukštas skirtas fizinei medicinai ir reabilitacijai), echoskopijoms, kineziterapijai ir pan. Taip pat dalis kabinetų skirta administracijai, pasitarimų kambariams“, – apie būsimą statinį rašoma Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdžiui pateiktoje projektinėje medžiagoje.

Joje taip pat priduriama, kad „priestatas darniai įjungiamas į jau esamo veikiančio pastato funkcinę schemą, papildo trūkstamos funkcijos patalpomis.“

Kalbama, kad šis projektas greičiausiai sulauks audringos visuomenės reakcijos, nes naujas pastatas suplanuotas greta senamiesčio ir, kai kurių ekspertų manymu, prastai integruojamas į aplinką.

Projekto rengėjas – UAB „Projektai ir CO“ (PV – Raimonda Razulevičienė), autorė – Rasa Paulauskaitė. Recenzentas – Aurimas Sasnauskas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite