Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.
Angle down Atgal

Vilkike iš Latvijos – 2 mln. Eur vertės cigarečių kontrabanda

Lapkričio 15 d. ties Marijampole muitinės pareigūnai sulaikė vieną didžiausių cigarečių kontrabandos siuntų šiemet. Patikrinę iš Latvijos į Čekiją tranzitu per Lietuvą važiavusį krovininį vilkiką, pareigūnai jame aptiko 1 100 dėžių nelegalių rūkalų, kurių vertė – beveik 2 mln. Eur.

Pastaruoju metu sustiprinus kontrolės priemones, muitinės pareigūnai keliuose tikrina mašinas ne tik ieškodami kontrabandos, bet ir neteisėtų migrantų. Pirmadienio pavakarę Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto patrulis tikrino automobilius prie Marijampolės.

Apie 17 val. vienoje iš Marijampolės apylinkių degalinių buvo patikrintas Latvijos piliečio vairuojamas krovininis vilkikas „Scania“.

Vairuotojas deklaravo tranzitu iš Latvijos į Čekiją gabenantis kanceliarines priemones, tačiau vos pakėlę puspriekabės tentą, muitinės pareigūnai išvydo cigarečių dėžes.

Preliminariais duomenimis iš viso rasta net 1 100 dėžių (550 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „Magnat“. Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,96 mln. Eur.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vilkikas ir nelegalus krovinys sulaikyti, dviems paroms sulaikytas ir vairuotojas – artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės jam paskyrimo.

Šiemet dar labiau padidėjo pasienyje su Baltarusija muitinės pareigūnų sulaikomų kontrabandinių cigarečių kiekiai (per devynis mėnesius čia sulaikyta 80 proc. nelegalių rūkalų). Tad kontrabandininkai mėgina ir kitus maršrutus, vienas jų – įvežti nelegalias baltarusiškas cigaretes iš Latvijos teritorijos.

Muitinės kriminalinės tarnybos inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite