REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2020 m. Sausio 23 d. 13:26

Viktorija Mičiulienė: ar žinojote, kad smilkalai – tai ne tik „kvepianti lazdelė“?

Marijampolė

Viktorijos Mičiulienės asmeninio archyvo nuotraukos

Mindaugas JonušasŠaltinis: Etaplius.lt


114836

Lietuviai labai išradingi, atsidūrę svetimoje šalyje stebi, įsidėmi, kas galėtų būti nauja ir įdomu Lietuvoje. Antai Viktoriją Mičiulienę jos giminaitė, gyvenanti Anglijoje, sudomino smilkalų gamyba. Jos gilinosi į gamybos paslaptis, domėjosi smilkalų poveikiu žmogui ir jo aplinkai, degant išskiriamoms medžiagoms. Dabar jos jau turi sukūrusios dvidešimt aštuonių kvapų smilkalus ir gali pasiūlyti aromatus atsipalaidavimui, poilsiui, energijos padidinimui, dirglumui, depresijai raminti ar šiaip gerai jaustis savo namuose.

Smilkalų gamyba nereikalauja didelių gamybinių erdvių, sudėtingos sunkiasvorės įrangos, todėl tai puikus užsiėmimas vietovėse, kur trūksta darbo vietų, puikus užsiėmimas, suburiantis kaimo bendruomenę ar turiningas laisvalaikio užsiėmimas vyresniųjų klasių mokiniams. Informacijos, literatūros apie smilkalų gamybą Lietuvoje stokojame.

Viktorija Mičiulienė:

Papasakokite, kaip gimė mintis kurti smilkalus?

Sveiki, esu Viktorija Mičiulienė, iš nedidelio miestelio – Vilkaviškio. Smilkalus platinti buvo giminaitės sumanymas. Didelę laiko dalį ji gyveno Anglijoje – Londone. Didelis miestas didelės perspektyvos. Vieną dieną tiesiog šnekučiavomės prie kavos puodelio, ir ji man pasiūlė tuo užsiimti, Lietuvoje juk nedaugelis gali leisti sau įsigyti kokybiškų smilkalų, nes paprasčiausiai Lietuvoje jų pasirinkimas ir kokybė labai minimalūs.

Kodėl smilkalai yra naudingi?

Smilkalai yra nepaprastai naudingi! Ar žinojote, kad smilkalai, tai ne tik „kvepianti lazdelė“?! Sakoma, kad smilkalai tarsi padaro sunkų kvapą lengvesniu. Gyvenamosioms patalpoms jie suteikia malonaus aromato, o kartu su juo – ir švaros jausmo, jaukumo, saugumo.

Daugelyje kultūrų smilkalai priskiriami prie natūraliosios medicinos gydymo priemonių. Smilkalai atpalaiduoja, jie veikia kaip antidepresantas, tai pat teigiamai veikia įvairius kūno organus, gydo smulkius negalavimus, mažina dirglumą, harmonizuoja, stiprina tarpusavio supratimą, skatina kūrybingumą, suteikia komforto pojūtį, pasitikėjimo savimi, energijos.

Kaip kuriami smilkalai?

Smilkalus sudaro dvi dalys: pagrindas ir eterinis aliejus. Pagrindas gali būti iš anglies arba įvairių augalų mišinių. Anglies pagrindo smilkalai būna juodi ir smilkdami skleidžia tik eterinio aliejaus kvapą. Augalų mišinio pagrindo smilkalai būna rudos arba šviesiai rudos spalvos ir smilkdami skleidžia ir aliejaus, ir smulkintų augalų aromatą.

Atkreipkite dėmesį, pabandykite nusipirkti smilkalų paprastoje maisto prekių parduotuvėje, ir užsidekite smilkalą. Visų pirma pamatysite, kad lazdelė juodos spalvos. Ką tai reiškia, tai reiškia, jog smilkalo pagrindas anglis, manau puikiai žinote, ką degdama anglis išskiria. O pas mus, smilkalai gaminami iš natūralių, Indijos gamtos teikiamų augalų.

Ar tai jūsų gyvenimo tikslas?

Tai galbūt jau mano pasiektas tikslas. Tai smagi veikla, kuria užsiimdama galiu džiuginti kitus. Labai malonu, kai klientai vis sugrįžta, kiekvieną kartą girdami mūsų siūlomus smilkalus. Gyvenimo tikslas turėti šalia savęs sveikus šeimos narius, vertinti jų pagalbą ir padėti jiems. Juk niekas nežino, kas gali nutikti rytoj, tad reikia vertinti tai, ką turime šalia. Jau įsitikinau, kad sveikata yra svarbiausias dalykas gyvenime, nes jeigu tu esi sveikas įgalus žmogus, tu gali sau leisti išsikelti ne vieną tikslą gyvenime, o net kelis, ir mažais žingsneliais jų siekti.

Savo gyvenimo tikslą atrasti yra gan sudėtingas dalykas. Jeigu tu jo ieškosi specialiai, tai jo nerasi, nes kaip sakoma geriausi dalykai įvyksta neplanuotai. Tu gali sau išsikelti tikslą numesti – 10 kg iki vasaros, gali išsikelti tikslą išmokti prancūzų kalbos, gali išsikelti tikslą nuvykti į Paryžių, pasistatyti namą, nusipirkti mašiną, bet čia yra asmeniniai tavo kaip žmogaus siekiai, bet ne paties gyvenimo tikslas.

Ši jūsų veikla – sėkmė ar darbas?

Ši veikla yra sėkmė, nepavadinčiau tai monotonišku darbu tik skirtu pragyvenimui. Tai smagus užsiėmimas, kuris man pačiai labai patinka.

Kokia yra smilkalų atsiradimo istorija?

Tada, kai atsirado ugnis, pirmykštis žmogus pastebėjo, kad deginami skirtingi augalai skleidžia tam tikrą kvapą. Taigi, nenuostabu, kad žmonės ėmė ieškoti būdų, kaip tuos aromatus padaryti apčiuopiamais ir panaudoti savo gydomuosiuose ritualuose bei dvasinėse praktikose. Vienas iš įdomesnių dalykų apie smilkalus yra tas, kad dalis augalų atskleidžia savo kvapą tik tuomet, kai yra uždegami.

Su laiku žmonės vis dėlto atrado būdą kaip visiems aromatiniams augalams suteikti formą, kurią vėliau būtų galima pasiimti su savimi ir vėliau panaudoti. Smilkalų ekspertų nuomone, pirmieji aromatai galėjo atkeliauti iš kedro, pušies, kipariso, taip pat kvapniųjų sakų, šaknų bei uogų.

Jūsų palinkėjimas skaitytojams?

Skaitytojams linkėčiau pabandyti surizikuoti ir išbandyti mūsų siūlomus smilkalus, taip pat turime specialias medines dėžutes jiems smilkinti, jos taip pat rankų darbo! Turime tikrai daug kvapų, apie 28. Tikrai rasite tai kas patiks būtent jums.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA