Angle down Atgal

„Vienybė težydi!“ – baigiamasis festivalio koncertas baltarusių palaikymui

Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje" sekmadienio pavakare Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje atsisveikins koncertu „Vienybė težydi!". Jis dedikuojamas ne tik Baltijos kelio akcijai atminti, bet ir už laisvę kovojančiai Baltarusijai.

„Koplyčioje atliekamos Franzo Schuberto mišios įprasmins palaikymo maldą tautai, keliaujančiai laisvės ir vilties link", - tvirtina Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

Skambės paskutiniais F. Schuberto gyvenimo metais parašytas kūrinys - Mišios Nr. 6 Es-dur. Solistų partijas koncerte atliks Beata Ignatavičiūtė, Dalia Kužmarskytė, Andrius Bartkus, Aurimas Raulinavičius ir Artūras Kozlovskis. Giedos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras, teatro orkestrui diriguos Tomas Ambrozaitis.

Šį kūrinį austrų kompozitorius F. Schubertas (1797-1828) parašė Vienoje 1828-ųjų birželį - paskutiniąją savo trumpo, vos 31-erius metus trukusio gyvenimo vasarą. Kaip ir daugelio kitų savo kūrinių, jis pats niekada neišgirdo jo atliekamo. Pirmąkart viešai F. Schuberto Mišios Es-dur, diriguojamos jo draugo Michaelio Leitermayerio, nuskambėjo Vienos Švenčiausios Trejybės bažnyčioje 1829 m. spalio 4-ąją, prabėgus beveik metams po kompozitoriaus mirties.

Mišios Es-dur solistams, mišriam chorui ir orkestrui - stambiausias iš F. Schuberto parašytų sakralinės muzikos kūrinių, kurių jo kūrybiniame palikime gausu: pirmąsias savo liturgines giesmes muzikos mokytojo sūnus parašė būdamas vos dvylikos metų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite