Angle down Atgal

Vienoje avaringiausių Šiaulių miesto sankryžų – pokyčiai

Atidūs šiauliečiai pastebėjo ir socialiniame tinkle pasidalino nuotrauka, taip informuodami kitus vairuotojus, apie pokyčius Šiaulių mieste esančioje Dubijos ir Žemaitės gatvių sankryžoje. Šiaulių miesto savivaldybė naujienų portalą Etaplius informavo, kad toks sprendimas bus ilgalaikis ir vairuotojams teks priprasti.

Socialiniuose tinkluose išplito UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ šiandien daryta nuotrauka, kurioje matyti naujas kelio ženklas, draudžiantis iš Dubijos gatvės (atvažiavus nuo Daukanto gatvės), sukti į kairėje esančią Žemaitės gatvę.

Naujienų portalas Etaplius pasidomėjo, kodėl ženklas buvo pastatytas ir ar jis laikinas. Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius informavo, kad sprendimas nėra laikinas. Vicemeras prisiminė, kad toks apribojimas – ne naujas. Jis buvo ir praeityje. Anot Domo Griškevičiaus, ta sankryža yra viena nesaugiausių ir avaringiausių Šiaulių mieste. Yra didelės problemos, nes susidaro nemaži kamščiai, kada pagrindinis srautas, važiuojantis nuo senojo viaduko link pietinio mikrorajono sankryžą kerta sukdami į kairę dviem eismo juostomis, ir užstoja matomumą viena juostą sukantiems iš Dubijos gatvės (atvažiavę nuo Daukanto gatvės) į Žemaitės gatvę. Ir atvirkšiai.

„Tai dėl to, siekiant saugumo, buvo apribotas kairinis posūkis. Kitas dalykas – buvo atlikti skaičiavimai, kurie parodė, kad posūkiai į kairę iš Dubijos gatvės (atvažiavus nuo Daukanto gatvės pusės) į Žemaitės gatvę yra minimalūs, todėl ir buvo priimtas toks sprendimas“, - sakė mero pavaduotojas.

„Tikimės, kad šis sprendimas padidins sankryžos pralaidumą, užtikrins didesnį saugumą, na o sukantys į kairę turės pasinaudoti alternatyvomis“, - teigė D. Griškevičius. Kaip alternatyva siūloma važiuoti Cvirkos gatve. Pasak vicemero, šviesoforų rodmenys dėl eismo krypčių pasikeitimo atnaujinami nebus, vairuotojams teks vadovautis kelio ženklais.

O UAB "Šiaulių gatvių apšvietimas" vadovas Tomas Petreikis informavo, kad minėtoje Dubijos ir Žemaitės gatvių sankryžoje atsiras ir vadinamasis "apsaugotas kairysis posūkis". Važiuojantiems Dubijos gatve nuo Senojo viaduko ir norintiems minėtoje sankryžoje sukti į kairę, Naujojo viaduko arba Pietinio mikrorajono link, tai bus padaryti saugiau.

Prie šviesoforo nuo liepos pirmosios atsiras papildoma žalia šviesoro sekcija į kairę, kuri leis sukti nepraleidžiant priešpriešais tiesiai važiuojančių transporto priemonių. Kol ši sekcija degs ir vairuotojai suks kairėn, priešais, nuo buvusių "keturių vėjų" laukiantys važiuoti tiesiai, Senojo viaduko link, turės laukti. Jiems degs raudonas šviesoforo signalas. Tokia sekcija dabar yra atvažiavusiems nuo Naujojo viaduko ir sukantiems į kairę, į Dubijos gatvę.

comment Skaitytojų komentarai (5)

Taip pat skaitykite