Angle down Atgal

Vežimėlių ir vaikystės šventė

Pirmąjį rugsėjo sekmadienį, kuris sutapo su Mokslo ir žinių diena, Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios bendruomenė surengė Vežimėlių ir vaikystės šventę. Į tradicinę šventę jau šeštą kartą buvo pakviesti ikimokyklinio amžiaus vaikai su jų mamytėmis, tėveliais, močiutėmis ir seneliais.

Šventė prasidėjo šv. Mišių auka už mažuosius ir jiems brangiausius žmones. Bažnyčioje buvo neįprastai šviesu ir smagu: balionai, puošnūs vežimėliai ir vaikučiai, o daugiausia šilumos skleidė artimiausių žmonių buvimas greta, kai vaikystė ir senatvė susirinko vienoje vietoje ir kartu meldėsi. Šv. Mišias aukojo klebonas Algis Neverauskas, jam padėjo diakonas Vilius Valionis. Giedojo Ievos Morkūnaitės vadovaujamos mergaitės.

Po palaiminimo tikintieji dar išklausė seserų vienuolių katekezę, o nekantriausieji skubėjo į lauką, kur šventoriuje mažylių laukė žaidimų laukai, įvairios pramogos, o vyresniųjų – gražiausias reginys. Žaidimus ir kitas pramogas kieme rengė „Ąžuoliuko“, „Drugelio“ vaikų lopšeliai-darželiai ir Kirdonių daugiafunkcio centro darbuotojai, o „Genys“ ir jo direktorė Laimutė Špokienė buvo visų žaidimų koordinatorė.

Vaikus ir vyresniuosius linksmintis kartu kvietė Kakė Makė (Jūratė Garnelienė), sveikinimo žodžius mažiesiems ir jų tėveliams tarė rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas, linkėdamas augti stipriems, o jų tėveliams – būti kantriems ir meile apdovanoti savo vaikus. Šventės dalyvius sveikino klebonas Algis Neverauskas.

Tradiciškai vyko gražiausio vežimėlio konkursas. Šiemet gražiausiu išrinktas Jokūbo, Elžbietos ir Mykolo vežimėlis, kurį mama Asta ir tėtis Pranas išpuošė tikrais agurkais. Iki konkurso agurkų buvo sumažėję, nes mažieji šventės dalyviai patyliukais paretino jų eiles. Visi vežimėlių parado dalyviai buvo apdovanoti.

Ant stalo prieš bažnyčią jau puikavosi klebono A. Neverausko ir mero V. Jarecko dovanoti puošnūs tortai, kuriuos paragauti galėjo visi: ir vaikai, ir suaugusieji.

Klebonas A. Neverauskas už gražią šventę padėkojo jos rėmėjams: rajono Savivaldybei ir merui V. Jareckui, Biržų kultūros centrui, žaidimus organizavusiems darželių darbuotojams, UAB „Leida“ ir UAB „Kesko Senukai Lithuanie“, dovanojusiems žaislus ir kitas dovanas. Buvo padėkota Seimo nariams Audriui Šimui ir Viktorui Rinkevičiui, kurie rėmė šventę, laikraščiams „Biržiečių žodis“ ir „Šiaurės rytai“, televizijai „Balticum“ už informacinę paramą. Klebonas nuoširdžiai dėkojo svarbiausiai šios šventės organizatorei Stasei Eitavičienei, kuri ne pirmi metai su bažnyčios bendruomenės žmonėmis kuria puikią šventę mažyliams.

Parengė Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite