Angle down Atgal

Vėžį įveikęs Stano – apie sveiką mitybą: nepasiduokit pseudomokslininkų sapalionėms

Atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano prieš kurį laiką nusprendė keisti savo gyvenimo būdą. Įveikęs kraujo vėžį, Stano kitomis akimis peržvelgė savo mitybą ir nutarė imtis prevencinių priemonių. Dainininkas ryžosi išbandyti priešvėžinę mitybą, kuri turėtų sumažinti tikimybę ligos atsinaujinimui.

Socialiniuose tinkluose vis dažniau apie vėžio prevenciją ir gydymą kalbantis S. Stavickis pasakojo, jog jį trikdo visuomenėje gajūs mitybos mitai, kurie esą turėtų užkirsti kelią vėžiniams susirgimams. Pats sunkią ligą įveikęs Stano tikina, kad vėžio taip lengvai neišgydysi.

„Kas kartą perskaičius straipsnį iš serijos – „Atsisakė mėsos ir išsigydė nuo vėžio“, mano širdelė suvirpa. O gal kažką darau ne taip? Gal iš tiesų reikia atsisakyti mėsos? Vėl kažkokie mokslininkai peles šėrė mėsa ir tos nugaišo nuo auglių. Mintyse perkratai visos savaitės meniu ir supranti, kad mėsos ten netrūko. Širdelė vėl suvirpa ir abejonės šešėlis įsitaiso sielos kampelyje. Tikiu, kad nemažai žmonių panašioje situacijoje savo abejonės šešėlį pradeda maitinti skaitydami dar šimtus straipsnių „Neėsk mėsos – nesirgsi vėžiu“. Taip iš sielos kampučio šešėlis įsliūkina į svetainę. Ramybė prarandama visiškai.

Tai jei trumpai, pasakysiu taip – vieninteliai žmonės žemės paviršiuje, neturėję nei vieno vėžinio susirgimo, yra čiukčiai, eskimai, inuitai, kurie daržovių ir kruopų buvo net nesapnavę. Maitinosi tik mėsa ir žuvimi. Mokslininkai šį fenomeną pavadino inuitų paradoksu (The Inuit Paradox), o paradoksas todėl, kad jų nuomone, žiauriai nesveikai maitinasi ir neserga. Tada jie sumąstė nuvežti humanitarinę pagalbą, va, čia ir buvo viskas... Aišku, sirgt pradėjo ne tokiais kiekiais, kaip vakarų pasaulis, bet vienas iš maždaug dešimties tūkstančių. Bet tik tie, kurie gyveno arčiau parduotuvių. Kurie nenueidavo iki „sveiko“ maisto, tie ir toliau nesirgo vėžiu. Štai tokia istorija.

Aišku, nėra vienos teisybės, kažkam gali labai tikti veganizmas. Štai baziniai mitybos principai, kuriuos sudėliojome su mano dietologu Edvardu Grišinu ir kurių laikausi: mėsa nėra blogis. Geriausia vartoti paukštieną, ypač kalakutieną, geriau natūraliai augintą, bet svarbiausia – kuo mažiau perdirbtą ir modifikuotą. Jei gali tiesiog išvirti ir suvalgyti – taip ir padaryk. Kiekviena papildoma gaminimo minutė ar būdas produktą tik gadina. Eilės tvarka tokia – kalakutiena, vištiena, jautiena, aviena, kiauliena, bet pastarųjų trijų geriau iš viso vengti. Liesa mėsa.

Ta pati taisyklė galioja ir kitiems produktams. Bulvės, košės, daržovės, vaisiai – valgyti viską natūraliai, minimaliai apdirbant. Noriu pabrėžti aš jokiais būdais ne už žaliavalgystę, mėsą būtina gaminti, svarbiausia – negadinti. Toliau kiekiai, valgymo laikas ir t.t. Tai svarbu, bet esmė – mėsos nevalgymas vėžio negydo! Tai tiek, nepasiduokit pseudomokslininkų sapalionėms, kreipkitės į specialistus, o svarbiausia – būkite laimingi ir daug judėkite“, – teigė atlikėjas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite