Angle down Atgal

Verslo parodų organizatoriai Latvijoje šį rudenį sulauks arti 200 įmonių iš Lietuvos

Jau birželio mėnesį latviai nepabūgo ir pirmieji Europoje atnaujino verslo parodas. Laikantis visų saugumo reikalavimų, jie sėkmingai startavo su didžiausia Pabaltijo statybos pramonės paroda „Būstas I“. Čia dalyvavo apie 40 Lietuvos įmonių. Dar šį rudenį latviai vėl sulauks dešimčių įmonių iš Lietuvos kitose verslo parodose, kuriose laukiami baldų pramonės, grožio ir kosmetikos, pramoninių įrenginių ir technologijų specialistai bei atstovai.

Spalio 23–25 dienomis Rygoje, parodoje „Furniture and Design Isle“, susirinks baldų pramonės atstovai. Lapkričio 6–8 dienomis vyksiančioje grožio ir kosmetikos parodoje „Baltic Beauty“, kur dalyvaus apie 60 įmonių iš Lietuvos, jau taip pat nebėra laisvų plotų. Tuo tarpu pramoninių įrenginių ir technologijų specialistai kviečiami dalyvauti lapkričio 26–28 dienomis organizuojamoje parodoje „Tech Industry“, kurioje kasmet sulaukiama netoli 50 įmonių iš Lietuvos. 

Latvių parodų organizatoriai pabrėžia, kad itin atidžiai laikosi saugos ir higienos reikalavimų, todėl tokiu būdu užtikrina maksimalų dalyvių ir lankytojų saugumą. Tad verslo atstovai dėl to gali būti ramūs. Tačiau priimant sprendimą dėl dalyvavimo parodose, daugeliui kyla kitų svarbių klausimų.

Kokią naudą gali turėti verslo parodos?

Vienas svarbiausių verslo tikslų – plėtra. Tuo tarpu verslo parodos yra puiki galimybė užmegzti ryšius, kontaktus su potencialiais partneriais, praplėsti galimybes ir eksporto kryptis. Verslo atstovai, dalyvavę ne vienoje parodoje, teigia, kad būtent taip rado didžiąją dalį partnerių ir klientų. Be to, didelis privalumas - informacija bei naujos žinios, kurių paprastai galima pasisemti tokiuose renginiuose, o vėliau pritaikyti savo versle.

Dalyvavimas parodose taip pat yra puikus įmonės viešinimo kanalas. Parodų organizatoriai skelbia informaciją apie dalyvius internete, publikacijose, organizuodami parodos renginius, seminarus, įvairius konkursus, rinkimus ir nominacijas. Tai gera galimybė įmonei būti pastebėtai potencialių partnerių ir būsimų klientų, didinti įmonės ar prekės ženklo žinomumą.

Kaip atsirinkti, kokioje parodoje dalyvauti?

Specialistai pataria orientuotis į specializuotas parodas, kurios labiausiai atitiktų jūsų verslo plėtros interesus. Būtina atkreipti dėmesį į parodos tematiką, vietą ir laiką bei įsivertinti, ar tai atitinka verslo interesus. Padėti išsirinkti tinkamą parodą gali specialistai, organizuojantys Lietuvos įmonių dalyvavimą tarptautinėse parodose. Jie pateikia visą išsamią informaciją ir statistiką apie ankstesnius sezonus.

Pavyzdžiui, UAB Autarė, organizuojanti Lietuvos įmonių dalyvavimą užsienyje vykstančiose tarptautinėse, specializuotose parodose, gali pasiūlyti visą sąrašą galimybių įvairiose pasaulio šalyse. Jau ketvirtį amžiaus sėkmingai dirbančios įmonės specialistai gali profesionaliai patarti, kurios parodos labiausiai tiktų, kur efektyviausia būtų dalyvauti. Tokiu būdu galima lengviau priimti sprendimą.

Kaip pasiruošti verslo parodai?

Apsisprendus dalyvauti verslo parodoje, reikėtų kuo anksčiau rezervuoti parodinį plotą, kad gautumėte geriausias stendų vietas ekspozicijų salėse. Be to, kad tenka rūpintis stendo vizualiniu išpildymu, taip pat svarbu pasirūpinti kelione: bilietų paieška, viešbučių užsakymais, vizomis, automobilių nuoma ir pan. Neretai būtina tvarkyti ir muitinės bei transporto dokumentus. Galiausiai, pačioje parodoje tenka bendrauti su organizatoriais, spręsti įvairius klausimus.

Toks pasiruošimo parodai procesas daugeliui verslo atstovų atrodo sudėtingas ir varginantis, todėl jie atmeta galimybę dalyvauti parodose. Tačiau pamirštama, kad galima kreiptis į profesionalus, kurie viskuo pasirūpina. Štai UAB Autarė, atstovaujančios 17 parodų centrų iš 13 pasaulio šalių, specialistai gali ne tik suteikti kvalifikuotą pagalbą renkantis parodą, bet ir rezervuoti parodinį plotą, pasirūpinti kelione bei pasiūlyti visą dalyvavimo parodoje aptarnavimą.

Tad apsisprendimas, kurioje parodoje dalyvauti, dokumentų pildymas ir pasiruošimas verslo parodai gali būti gana paprastas, jei bendradarbiausite su patikimais profesionalais, kurie dar šį rudenį kviečia į parodas Latvijoje ir kitose Europos šalyse.


 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite