Angle down Atgal

Verslo atstovai susitikime su premjere kels darbo jėgos trūkumo klausimus

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį susitiks su verslo atstovais, šie kels darbo jėgos trūkumo klausimus.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius BNS sakė, kad per premjerės ir Lietuvos verslo tarybos susitikimą bus aptarti „migracijos klausimai ir balansas, kuri šiandien yra su dirbančiais ir nedirbančiais žmonėmis“.

„Vienu metu mes turime apie 200 tūkst. bedarbių, registruotų Užimtumo tarnyboj, apie 112 tūkst. yra sisteminių, keletą metų, o lygiai tuo pat metu mes ieškom 68 tūkst. darbuotojų. Tai faktas, kad arba dalis darbuotojų nenori dirbt, arba tiesiog yra kažkokie iškraipymai, kur jiems yra mokama (išmokos)“, – kalbėjo V. Janulevičius.

Oficialus nedarbas rugsėjo pradžioje Lietuvoje siekė 12,2 proc., šalyje buvo 211,2 tūkst. registruotų bedarbių. Laisvų darbo vietų skaičius rugpjūtį perkopė 64,8 tūkst. – 5,9 proc. daugiau nei liepą.

Intensyviausiai darbuotojų ieškojo transporto ir saugojimo (8,5 tūkst. pasiūlymų), gamybos (7,2 tūkst.), administracinės ir aptarnavimo (5,6 tūkst.), prekybos įmonės (5,1 tūkst.).

Pramonininkų atstovas trūkstant darbuotojų siūlo įsileisti daugiau darbo jėgos iš gretimų šalių. Pasak V. Janulevičiaus, Vyriausybė galėtų neriboti darbo imigracijos.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite