Angle down Atgal

„VeloFanas“ ištvermės reikalaujančiame iššūkyje finišavo trečias

Šiaulietis Imantas Greitmanas baigęs kelionę dviračiu aplink pasaulį ilgai nesnaudė ir ruošiesi naujam startui. Nuoširdaus darbo vaisiai dovanojo gerus rezultatus – iškovota prizinė vieta.

Jau kiek anksčiau Etaplius.lt supažindino su „VeloFanas“ kelionės įdomybėmis, kuomet jo feisbuko paskyroje pasirodė pranešimas apie naują startą. Vyras pasiryžo dalyvauti ištvermės reikalaujančiame Hydra Epic iššūkyje.

Hydra Epic pagrindas – unikali trasa, siekianti beveik 1300 km (trumpoji distancija – 700 km) ir vingiuojanti palei gražiausius Lietuvos vandenis. Šiais metais iššūkis prasidėjo Druskininkuose, o kelionės pabaigos taškas numatytas Estijoje, Joulumae.

Šįkart dviratininkas dalinosi pelnytos pergalės įspūdžiais.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

„Po pirmų 50km prasideda mano silpnosios kairės rankos, du kart operuotos alkūnės skausmai, o skausmai tokie, kad pradedu galvoti jog prieš startą juokais pasakyta frazė, kad numinu iki Alytaus, nusiimu nuo varžybų, atsigeriu alaus ir varau namo, gali greitai tapti realybe. Tokia super duper puiki pradžia tikrai daug žadanti,“ – rašė „VeloFanas“ feisbuko paskyroje.

Prisiminęs pirmas kelionės akimirkas I. Greimantas pasakojo, kad Alytuje jį pasitiko palaikymo komanda ir suteikė papildomų jėgų, tačiau buvo akimirkų, kai jėgoms senkant buvo nemažai vietų, kur reikėjo ir nešti, ir stumti dviratį.

Oro sąlygos ne visuomet buvo palankios. Prieš pirmo kontrolinio punkto pasiekimą dviratininkas buvo užpultas ir lietaus. Nepaisant to, pasirodo, kad „VeloFanas“ kontroliniame punkte, esančiame už Kauno, tuomet buvo antras. Kiek vėliau dviratininkas krito į trečią vietą.

Visos kelionės metu jėgos trūkumo priežastimi buvo poilsio trūkumas. „Sutemsta ir iškart suprantu, kad neįmanoma minti žiūrint į apačia, nes iškart migdo, kol pakėlęs galvą dar dar, tik nuleidi ir iškart miegi. Jei minsiu tikrai nusiversiu į griovį, tenka šaut iškart 200mg kofeino, pasiseka ir iškart randu autobuso stotelę, miegu pusvalanduką ant suoliuko, kol kofeinas dar nesuveikė, tokia kombinacija padėjo judėti kokias 4 val, lėtai, bet judėjau, labai laukiu saulės tikiuosi bus lengviau, lengviau nepasidaro, tikriausiai baigėsi kofeino poveikis ir aš vėl lūžtu, šį kartą nėra kur prigulti tai tiesiog prisėdu prie medžio ir vėl pusvalanduką. Tada vėl 4 val judu, kol užmiegu ant didelio akmens, atsibundu visas labai sušalęs, nes nei kart neruošiau guolio miegui, tiesiog atsisėdi kaip buvai, užmerki akis 5-10 sec ir tu jau kitam pasauly“, - pasaskojo I. Greitmanas.

Galiausiai, susidūręs su tiek sunkumų dviratininkas teigė pats nesuprantantis, kaip tokios būklės sugebėjo įveikti tokį atstumą. „Paskutiniai 10km per gražų pušyną, bet aš mačiau tik šaknis ir smėlį, kuris visai mane nukankino ir jau galvos nebegalėjau nei pakelti ar normaliai pasukti. 1317km Finišas, penkių dienų ultra ištvermės ir skausmo maratonas baigtas, visos aplinkybės sukrito taip, kad šis maratonas man tapo kelis kart sunkesnis ir skaudesnis, bet nepasidaviau, pirmiausiai įveikiau save, o tada ir Hydrą. Dar ir dabar nelabai suprantu kaip tokios būklės sugebėjau finišuoti ir dar 3 vietoje!“, - rašė „VeloFanas“.

Šiauliečio visą kelionės istoriją galite perskaityti čia:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite