Angle down Atgal

Veido mankšta: pradėję kuo anksčiau, nesigailėsite

Net ir senstant, kiekvienas svajojame apie lygią veido odą, nors ir suvokiame, jog odos senėjimas – natūralus procesas, neaplenkiantis nei moterų, nei vyrų. Sustabdyti šio proceso neįmanoma, tačiau, laiku ištiesus sau pagalbos ranką, nukelti tai gerokai vėlesniam laikui gali kiekvienas.

Nekelia grėsmės sveikatai

Anot veido mankštos terapeutės Raimondos Rauluševičienės, veido mankšta tikrai nėra šio amžiaus atradimas. Ji turi ne vieną pradininką, tad ir keletą istorijų.

Vienoje jų pasakojama: Sanfordas Bennettas buvo žinomas kaip žmogus, kuris jaunėjo po septyniasdešimties. Jis negalėjo pasigirti gerais sveikatos genais, todėl, jau sulaukęs penkiasdešimties, sirgo įvairiomis lėtinėmis ligomis, buvo silpnos sveikatos ir atrodė daug senesnis nei jo bendraamžiai. Kadangi didžiąją laiko dalį praleisdavo lovoje, pradėjo reguliariai daryti pratimus, kurie lėmė išoriškai akivaizdžius pasikeitimus – sutvirtėjo ir pasikeitė ne tik jo kūnas, bet veidas tapo skaistus ir be raukšlių. Jaunystės paslaptis S. Bennettas surašė dviejose knygose, tuo tarsi patvirtindamas, jog veido mankšta tikrai gali atjauninti bent dešimčia metų, o svarbiausia – nepaisant amžiaus ir lyties, ji tinka visiems. Kita ne ką mažiau svarbi priežastis – tai nieko nekainuoja ir kiekvienas gali naudotis, kada tik patogu.

Veido mankštos terapeutė R. Rauluševičienė pasakoja, jog tai, kuo ji užsiima šiandien, ilgai pasąmonėje slypėjusi vizija. Įtakos tam turėjo aplinka, kurioje ji augo.

„Atmintyje iki šiol išliko močiutės veido grožio ritualo įpročiai. Ji kasryt veidą prausdavo lediniu vandeniu, vėliau, susikėlusi plaukus elastinio binto juostele, mankštindavo jį, darydama įvairias grimasas, tardama skiemenis: „ma“, „mė“, „mi“, „mo“, „mū“, – pasakoja moteris.

Sakysite, tai pernelyg paprasta ir rezultato vargu ar verta tikėtis. Tačiau veido mankštos terapeutė tvirtina, jog paprastumas – neįkainojamas dalykas, ypač šiais laikais, kai visi nuolat skubame. Tam nebūtina niekur važiuoti, nereikalinga sportinė apranga, prietaisai. Tereikia švarių rankų ir veidrodėlio. Be to, veido mankšta nekelia jokios grėsmės jūsų sveikatai, priešingai – poveikis tik teigiamas.

Veido mankštos įgūdis – nuo jaunystės

Specialistė sako, jog iki šiol dar vyrauja klaidingas stereotipas: pastebėję kūno pokyčių, skubame sportuoti, o pamatę pirmąsias raukšleles veide, griebiamės kremo. Veidui, kaip ir kūnui, taip pat svarbi mankšta. Nors veido raumenų anatominės struktūros skiriasi nuo viso kūno raumenų, tačiau kasdienė veido mankšta ilgainiui padeda nutolinti nepageidaujamą vaizdą veidrodyje.

Įprotį rūpintis veidu turime formuoti nuo pat jaunystės. Tai tolygu dantų valymui ar plaukų šukavimui. Jei jaunystėje tinkamai rūpinsitės veidu, brandžiame amžiuje turėsite mažiau rūpesčių. Juk, bėgant metams, veido raumenys silpsta ir susitraukia. Tam tikros veido zonos dirba tiek daug, kad nespėja pailsėti. Tose vietose padidėja tonusas, formuojasi spazmai. Toks raumenyno disbalansas ryškina veido asimetriją, formuoja raukšles.

Veido mankštas galima suskirstyti į profilaktines, estetines ir terapines. Pradžioje veido mankštą būtina atlikti reguliariai, mankštinant visus savo veido raumenis. Tik vėliau galima išskirti problemines vietas ir koncentruotis į jų mankštinimą.

Įgudus galima daryti pertraukas, kad veido raumenys pailsėtų ir pasiilgtų fizinio krūvio. Pastebima, kad, net ir tik po kurio laiko vėl pradėjus mankštintis, veido raumenys greitai atgauna reikiamą formą.

Nors daugumai žmonių atrodo, kad veido mankšta yra vieni niekai, labai svarbu jos išmokti ir daryti teisingai, nes kitu atveju galite ir nesulaukti norimo rezultato. Tad pradžioje vertėtų apsilankyti pas specialistą, kuris, kaip sakoma, užves jus ant kelio, t. y. jūs išmoksite teisingai daryti pratimus, kuriuos vėliau galėsite savarankiškai daryti namuose.

Neretai manoma, kad veido mankšta užsiimti gali tik moterys, tačiau ir vyrai turi veido raumenų, kurie taip pat sensta. „Veido mankšta tinka visiems, kas nori jaunesnio ir kartu sveikesnio veido“, – sako specialistė.

Išmokite pūsti burbulus, judinti ausis

Nepaisant to, kad oda turi nuostabią savybę nuolat atsinaujinti, bėgant metams, ji praranda elastingumą, o netreniruojami raumenys suglemba. Tačiau, laiku pradėjus daryti veido mankštą, galima pristabdyti senėjimo procesus. Dėl makštos sutvirtėję raumenys veidą daro jaunatviškesnį ir neleidžia suglebti odai, pagerėja kraujotaka ir limfos apytaka. Pagerėjus kraujotakai, veido oda geriau ir greičiau aprūpinama deguonimi, o mankšta suaktyvina visus odoje vykstančius procesus.

Pradedant mankštą, pirmiausia būtina paruošti raumenis darbui, todėl specialistė rekomenduoja pradėti nuo pratimų, skirtų pečių juostai ir kaklo raumenims. Vėliau pereikite prie veido mankštos, veido raumenų apšilimo. Tinkamiausias šiam tikslui pratimas: „ma-mė-mi-mo-mū“.

Atliekant veido apšilimo pratimus, nebijokite, jeigu pastebėsite, kad tam tikrose vietose formuojasi raukšlių – raumenų apšilimo metu taip gali būti. Po kiekvieno veido pratimo turi eiti ir veido raumenis atpalaiduojantis pratimas, panašus į arklio prunkštimą su giliu įkvėpimu ir iškvėpimu. Padarykite gilų įkvėpimą per nosį, o iškvėpkite per burną, išleisdami orą, virpinkite lūpas.

Specialistė siūlo išmokti keletą „ekspress“ pratimų, kuriuos galėsite daryti bet kur ir bet kada. Tam nereikės nei veidrodžio, nei rankomis fiksuoti tam tikrų raumenų grupių. Išmokite judinti ausis – tai pratimas kuris nieko nekainuoja, tik reikia jūsų kantrybės ir užsispyrimo. Veido ausų judinimas padeda patempti ir išlaikyti visą bendrą veido ovalą.

Išmokite pūsti burbulus, sulaikydami orą burnoje. Orą, esantį burnoje, stumkite į dešinį skruostą, paskui į kairįjį, į viršutinę lūpą, paskui į apatinę. Taip galima kartoti iki 10 kartų. Šį pratimą galite daryti ir vairuodamos automobilį, ir ruošdamos vakarienę, ir net įtemptai dirbdamos prie kompiuterio, kai tik pajuntate įtampą veido srityje.

Dvigubo pagurklio profilaktikai bei lūpų srities atpalaidavimui vertėtų mokėti liežuvį sukti ratu. Burna užverta, liežuvio galiuku sukame ratą gleivinės paviršiumi, palei visą žiedinį burnos raumenį. 8 kartus sukame į dešinę pusę, 8 kartus į kairę. Pratimo amplitudė turi būti kuo platesnė, pratimo intensyvumas lėtas.

Veido mankštos terapeutė sako, jog mankšta pasinaudoti reikėtų dar nepradėjus dienos. Būtent ankstus rytas tinkamiausias metas ramiai, neskubant padaryti mankštą. Tam sugaišite tik keletą minučių. Kol leisite kūnui apsiprasti su nauja dienos pradžia, imkite mankštinti veido raumenis. „Kaip sutiksite dieną, tokia ji ir bus“, – primena medikė.

Visiems norisi greito rezultato, o mankštos įtaką pastebėsite tik po ilgesnio laiko. Deja, specialistė sako pastebėjusi, kad neretai moterys pritrūksta valios, tad pradeda teisintis, jog neturi tam laiko.

Tiesa ta, kad, išmokę veido mankštos pratimų, juos galėsite atlikti, žiūrėdami mėgstamą filmą ar žinias. Keletas minučių per dieną – ir veidas iškart jaučiasi bei atrodo geriau.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite