Veido kaukės ir lateksinės pirštinės tampa vis didesne problema laukinei gamtai

Pasaulis
© RSPCA | Adam Jones
Reporteris Margarita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Plačiai apkalbėta, kaip COVID-19 pandemija Žemės ekosistemoms suteikė trumpą, tačiau labai malonią atokvėpio pertraukėlę nuo nuolatinės žmonių vykdomos veiklos.

Nors tame esama dalies tiesos, tačiau besitęsiantis protrūkis laukinei gamtai suteikė ir naują rykštę: medicinines atliekas, vienkartines veido kaukes ir gumines pirštines.

Karališkoji draugija prieš žiaurų elgesį su gyvūnais (RSPCA), Jungtinėje Karalystėje, perspėjo apie pavojų gyvūnams įstrigti asmens apsaugos priemonėse.

Visai neseniai Anglijos Čelmsfordo mieste buvo pastebėtas kiras, kuriam kilo nemenkų sunkumų bandant pajudėti, nes aplink jo kojas buvo apsivijusi veido kaukė.

„Pamėginau jį sugauti ir jis bandė nušuoliuoti tolyn, tačiau jis suklupo ir nugriuvo. Vos tik jį sugavus tapo aišku kodėl taip nutiko, nes pasirodo, kad šiam vargšeliui aplink abi kojas buvo apsivijusi vienkartinė veido kaukė,“ – pareiškime sakė Adam Jones, RSPCA inspektorius, padėjęs išgelbėti šį kirą.

Jones pavyko sugauti į bėdą papuolusį jūrų paukštį ir vėliau jis buvo perduotas specialistų komandai į Pietų Esekso laukinės gamtos ligoninę, kur ši kaukė buvo nukirpta nuo jo kojų.

„Akivaizdu, kad kaukė čia buvo jau kurį laiką, nes guminės juostelės buvo tampriai apsivijusios paukščio kojas, o jo sąnariai jau buvo patinę ir skaudūs,“ – aiškino Jones. „Laimei, šiuo metu jam sekasi kur kas geriau ir jis yra toliau atidžiai stebimas.“

Kuomet vis didesnėje pasaulio dalyje veido kaukės tampa privalomos, RSPCA baiminasi, kad tokie atvejai gali tapti vis dažnesni. Kiek atvejų mes galbūt nepamatome.

Žmonės yra raginami išmesti savo asmeninės apsaugos priemones tinkamai ir atsakingai.

Asmeninės apsaugos ir kitos medicininės įrangos priemonės turėtų būti išmetamos į bendrų atliekų konteinerius, o ne perdirbamos. Taip yra todėl, kad jos gali būti potencialiai užterštos patogenais ir yra laikomos pavojingomis sveikatai.

Šiukšlinimas asmeninės apsaugos priemonėmis Prancūzijoje tapo tokia rimta problema, kad vyriausybė skelbia idėją didinti baudas žmonėms, kurie būtų pagauti mėtantys šiukšles tiesiog gatvėse.

RSPCA nėra pirmoji organizacija skambinanti pavojaus varpais būtent dėl šios problemos. Dar birželį Prancūzijos vandenynų apsaugos grupė „Opération Mer Propre“ pranešė, kad Viduržemio jūra yra užversta vienkartinėmis veido kaukėmis, lateksinėmis pirštinėmis, dezinfekcinio rankų skysčio buteliukais bei kitomis neperdirbamomis asmeninės apsaugos priemonėmis.

Nors šiuo metu dar nėra duomenų apie tikrąjį šios problemos mastą, tačiau daugybė žmonių baiminasi, kad trumpuoju periodu tai gali tapti didele aplinkosaugine problema.

Gismeteo.lt