REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Vasario 2 d. 15:36

Veido kaukė nebūtinai turi būti brangi

Šiauliai

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


28072

Norint ilgai džiaugtis sveika ir elastinga oda, būtina kasdien ja rūpintis. Bene paprasčiausias ir pigiausias būdas namų sąlygomis puoselėti veido odą yra kaukės iš natūralių produktų. Juk tai, kas atkeliauja tiesiai iš gamtos, yra lengvai prieinama kiekvienai iš mūsų.

Keletą smulkmenų pravartu žinoti visoms

Parduotuvėse gausu įvairiausių veido kaukių. Tačiau, anot kosmetologės Livijos Valantinovos, kur kas paprasčiau pasigaminti pačioms. Kosmetologė įsitikinusi, jog kiekvienuose namuose, atsidariusios šaldytuvą ar spintelę, rasite produktų, iš kurių galima pasigaminti veido kaukę bet kuriam odos tipui. Tai gali būti varškė, grietinė, jogurtas, medus, kiaušiniai, įvairiausi vaisiai, daržovės ir kt.

Kad pasiektumėte norimą rezultatą, anot kosmetologės, svarbu žinoti, jog, prieš tepant kaukę ant veido, reikia atpalaiduoti raumenis ir atverti poras, tik tuomet kaukės poveikis bus šimtaprocentinis. Tam tereikia paimti audeklo gabalėlį ar nedidelį rankšluostį, suvilgyti jį šiltame vandenyje ir uždėti ant veido keletui minučių. Kai tik audeklas ar rankšluostis ims vėsti, nuimti ir, nieko nelaukus, tepti ant veido paruoštą kaukę.

Kaukės dedamos 1–2 kartus per savaitę. Jos veikia greitai, bet sukurtas efektas nėra ilgalaikis, todėl procedūrą reikia kaskart kartoti. „Nepamirškite, kad tai, kas tinka veidui, tinka kaklui ir krūtinės odai, – primena specialistė. – Ir dar. Odos maitinimas „gyvais“ vitaminais turi vieną minusą – jų negalima ilgai laikyti, todėl kaukė ruošiama prieš pat jos vartojimą.“

Kaukes gaminkite itin švariuose stikliniuose ar keraminiuose induose. Vaisiai, daržovės turi būti sveiki, sultingi, produktai – švieži; tarka, sietelis – plastikiniai. Kaukė tepama ant odos specialiu teptuku, o oda turi būti idealiai švari.

Svarbu žinoti, ant kurių vietų galima tepti kaukę. Pasirinktą priemonę tepkite ant viso veido, išskyrus vietas aplink akis – kai kuriose kaukėse yra aktyvių medžiagų, pavyzdžiui, kiviuose apstu vaisių rūgšties, kuri gali sudirginti akis. Kita priežastis – kai kurios kaukės šiek tiek sutraukia odą, o to visai nereikia jautriai ir minkštai paakių odelei.

Kaukę pradėkite tepti nuo kaklo, kylant į viršų. Pagulėkite atsipalaidavusios 15–20 min. Po to kaukę nuvalykite sudrėkintu vatos tamponėliu, o likučius nuplaukite šiltu virintu vandeniu.

Žiemą – drėkinti ir maitinti

Kaukę rinkitės pagal sezoniškumą. Atšalus orams, vis dažniau susiduriama su odos problemomis: oda parausta, šerpetoja, pradeda niežėti, išsausėja. Šie odos pokyčiai atsiranda dėl vėjo, šalčio, patalpų šildymo, t. y. sauso oro.

Kosmetologė sako, jog vis dar gajus mitas, kad žiemą, esant minusinei temperatūrai, odą pakanka maitinti, o drėkinančių veido odos priežiūros priemonių reikia vengti. Iš tiesų yra priešingai – jei norite džiaugtis sveika bei spindinčia oda, ją žiemą drėkinti būtina dar intensyviau nei įprastai.

Žiemą ypač aktualus odos maitinimas. Pasirinktose priemonėse neturi trūkti vitaminų A, B, C, E. Vitaminas A – stiprus antioksidantas, veikiantis visas gyvas odos ląsteles. Odai jis suteikia elastingumo ir minkštumo, gerina jos struktūrą ir vaizdą. Vitaminas C skatina kolageno sintezę, padeda odai atsinaujinti, didina jos elastingumą, naikina pigmentacijos pėdsakus.

Vitamino B grupė (B1, B2, B3, B6, B9, B10) drėkina, ramina, slopina odos sudirgimą, uždegimą ir niežulį, pasižymi stipriu jauninamuoju ir raukšles lyginančiu poveikiu. Vitaminas D padeda regeneruotis odai, didina jos stangrumą. Vitaminas E nepakeičiamas, bandant apsaugoti odą nuo vytimo, padeda jai išsaugoti natūralų drėgnumą, lygina raukšleles, maitina ir saugo nuo ultravioletinių spindulių.

Visa, kas valgoma, tinka ir odai

Maitinamosioms kaukėms tinka beveik visi vaisiai ir daržovės, nes juose apstu odai taip reikalingų vitaminų.

Obuolys tinka visiems odos tipams. Tereikia jį smulkiai sutarkuoti ir gautą masę užtepti ant veido. Palaikykite 15–20 min., po to nusiprauskite vėsiu vandeniu. Obuolių kauke sudrėkinsite, atgaivinsite, aprūpinsite reikiamais vitaminais, sustiprinsite bei palyginsite veido odą ir ją nuvalysite. Prieš darantis šią kaukę, rekomenduotina užsidėti šildomąjį kompresą.

Turbūt nėra šeimininkės, kuri savo virtuvėje neturėtų morkos. Vidutinę morką nuskuskite, sutarkuokite ir įlašinkite į tyrelę kelis lašus kanapių aliejaus, patepkite veidą. Po 20 min. nusiprauskite pakaitomis tai šiltu, tai šaltu vandeniu.

Sušaldytas šaltalankio uogas užpilkite verdančiu vandeniu ir sutrinkite iki tirštos masės. Įdėkite pasirinktinai varškės, grietinės ar grietinėlės. Gautą masę užtepkite ant veido ir po 20 min. nuplaukite šiltu vandeniu.

Prieš verdant raugintų kopūstų sriubą, palepinkite savo veidą raugintų kopūstų kauke, tiesiog jais apdėdamos veidą ir kaklą. Ši kaukė, tinkanti visų tipų odai, pasižymi jauninamuoju poveikiu. Nuplaukite po
15–20 min. šiltu vandeniu.

Toms, kurios nėra nusiteikusios prieš česnakus, kosmetologė siūlo česnako kaukę, itin tinkančią, siekiant atsikratyti spuogų. Česnakas ne pats kvapiausias ingredientas, tad geriausia tokią procedūrą daryti vakare prieš miegą. Tereikia sutrinti česnaką ir jo tyrele patepti spuogus. Po 15 min. galima nuplauti.

Ypač daug vitaminų, reikalingų veido odai, turi spanguolės. Tereikia sumaišyti arbatinį šaukštelį spanguolių sulčių, tokį pat kiekį bulvių krakmolo ir vieno kiaušinio baltymą. Kaukė laikoma 15 min., po to nuplaunama šiltu vandeniu.

Riebiai odai įveikti itin tinka kivis. Vieno kivio pakaks veido kaukei. Tereikia susmulkinti vaisių, kad gautųsi vientisa masė, ir kaukė jau paruošta. Palaikykite ant veido 20 min. ir nuplaukite.

Bananų kaukė – puiki drėkinamoji, lyginamoji ir minkštinamoji priemonė, padedanti išlyginti raukšleles. Trintų bananų košytę palaikykite ant veido 15–20 min. Ši kaukė itin tinka sausai odai.

Sausai odai, kuri tampa labai dirgli šaltuoju metų laiku, tinka ir avokado kaukė. Sutrinkite minkštimą šakute, įpilkite lašą kanapių aliejaus ir šį mišinį užtepkite ant veido odos. Palaikę 15 min., nuplaukite.

Į šaldytuvą – produktų kaukėms

Šaldytuve tikriausiai pūpso grietinės indelis. Užtepkite jos ant veido storu sluoksniu. Po 20 min. nuplaukite. Ši kaukė puikiai tinka riebiai odai, veikia maitinančiai, gaivinančiai, sutraukia poras ir šiek tiek balina veidą.

Riebiai veido odai tinka ir kefyras. Kadangi jis skystesnės konsistencijos nei grietinė, į jį galima įpilti šiek tiek krakmolo arba miltų.

Jeigu dar namuose turėtumėte šaukštą varškės, sumaišykite lygiomis dalimis su kefyru, ištepkite kauke veidą ir palaikykite 15–20 min. Tada nuprauskite šiltu vandeniu.

Mėgstančiosios kepti mielinius pyragus visada po ranka turės mielių pakelį. Paimkite pusę pakelio šviežių mielių ir išmaišykite su dviem valgomaisiais šaukštais pieno iki vientisos masės. Tepkite gautą masę ant veido, kai kaukė sudžius – nuplaukite ją. Ši kaukė idealiai tinka riebiai, porėtai odai, nes ji valo ir sutraukia poras, suteikia odai elastingumo.

Kiaušinius pusryčiams mėgsta tiek maži, tiek dideli. Atskyrę kiaušinio trynį nuo baltymo, baltymą išplakite ir gautą masę užtepkite ant veido. Palaikius 15 min., galima nuplauti ir veidą ištrinti likusiu kiaušinio tryniu. Dar po 10 min. nuplaukite veidą ir galite džiaugtis minkštesne veido oda.

Vargu ar apsukrios namų šeimininkės savo virtuvėje nerastų medaus šaukšto. Tereikia medumi ištepti veido odą ir ramiai pagulėti 30 min. Nuplovus medų, pamatysite, kad oda tapo minkštesnė ir švelnesnė.

Išgėrę puodelį kavos, jos tirščius sumaišykite su kanapių aliejumi, arbatiniu šaukšteliu medaus, žiupsneliu cinamono, ištepkite veidą. Kavos tirščiai šalina negyvas ir suragėjusias ląsteles nuo odos paviršiaus, išvalo veido poras, saugo nuo inkštirų susidarymo.

Trys aliejai karaliai

Apie vertingiausius aliejus veido odai pasakoja natūralios sudėties kosmetikos kūrėja, vaistinės „Valerijonas“ direktorė Almyra Girdenienė:

– Aliejų pranašumas kosmetikoje – natūralumas. Svarbu, kad jie būtų nerafinuoti, šalto spaudimo, idealu – ekologiški. Galima tokius aliejus naudoti vienus ar įmaišyti į pamėgtą ir namuose pasigamintą veido kaukę. Gajus mitas, kad aliejai gali kimšti poras, tačiau taip gali atsitikti tik su sintetiniais ar tais, kurie turi cheminių priemaišų. Dėl natūraliuose aliejuose esančių vitaminų, aminorūgščių ar kitų naudingų medžiagų oda gali susigrąžinti prarastą drėgmę, elastingumą, sumažėti sudirginimas ar net pigmentinės dėmės. Alerginės reakcijos galimos tuomet, jei esate alergiški riešutams, sėkloms, iš kurių ir spaudžiamas aliejus.

Pasirinktą aliejų rekomenduojama tepti ant drėgnos ir švarios odos. Idealiausia, jei procedūras atliktumėte rytais ir vakarais. Neretai natūralus aliejus naudojamas ir makiažui valyti.

Atsižvelgdama į savo patirtį natūralios kosmetikos gamyboje, galiu teigti, kad vertingiausi yra ekologiški erškėtuogių, nakvišų ir simondsijų (jojobos) aliejai. Juos naudojame ir „Valerijono“ vaistininkų kuriamoje natūralios sudėties kosmetikoje. Tai tikri aliejai karaliai, kurie natūraliai padeda rūpintis odos grožiu ir net kovoti su odos senėjimo procesais.

Erškėtuogių aliejus dėl savo unikalių savybių skatinti odos atsinaujinimo procesus, sumažinti odos sausumą ir pigmentinių dėmių atsiradimą yra populiarus ingredientas prabangių kosmetikos produktų gamyboje. Turi linoleinės ir linoleninės rūgščių, vitaminų A, D, E, jame gausu karotinoidų, reikalingų odai.

Ypač lengvos tekstūros nakvišų aliejus tinka visiems odos tipams, tačiau labiausiai vertinamas probleminės odos savininkų. Šis aliejus padeda sumažinti odos niežulį, sausumą, sudirgimą. Turi daug linoleno ir gama linoleno rūgščių, vitamino E.

Simondsijų aliejų vertiname kaip efektyvų drėkiklį, kuris lengvai įsigeria, nepalieka riebalų pėdsakų. Taip pat jis gali natūraliai apsaugoti nuo saulės, nes turi apsaugos nuo saulės faktorių (SPF – 4). Be to, jame gausu aminorūgščių, turi vitamino E ir B grupės vitaminus.

Šių aliejų pagrindu sukūrėme natūralios sudėties regeneruojamąjį kremą veidui „Razalija“, kuris pernai buvo įvertintas aukso medaliu. Produktas papildytas ir nuo priešlaikinio senėjimo odą saugančiais ingredientais: mažo svorio hialurono rūgštimi ir kofermentu Q10. Šie ingredientai padeda kovoti su ankstyvo senėjimo požymiais, apsaugo nuo odos išsausėjimo, neigiamų aplinkos veiksnių.

Norinčiuosius daugiau sužinoti apie ekologiškus šalto spaudimo aliejus kviečiame į edukacinę programą „Ekologiškų aliejų degustacija ir natūralios sudėties kremo gamyba“. Daugiau informacijos http://www.valerijonas.lt/edukacines-programos.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA