REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Liepos 2 d. 07:31

Vasaros kelionių metu dažniausi draudžiamieji įvykiai – apsinuodijimas ir karščiavimas

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


43266

Prasidėjus vasaros kelionėms, prasideda ir kelionėse patirtų susirgimų ar kitokių netikėtumų, dėl kurių kreipiamasi į draudikus, pikas. SEB banko turimais duomenimis, dažniausi pranešimai apie draudžiamuosius įvykius vasaros metu yra apsinuodijimas maistu, karščiavimas, taip pat kelionės ar bagažo vėlavimas, bagažo praradimas.

400 tūkst. eurų – tiek iš viso lėšų per praėjusius metus išmokėta SEB klientams, pasinaudojusiems su kredito kortelėmis susietu kelionės užsienyje draudimu. Daugiausia draudžiamųjų įvykių Lietuvos gyventojai patyrė keliaudami Ispanijoje, Italijoje, Turkijoje, Graikijoje, Egipte ir JAV. Taip pat registruoti pranešimai iš Žaliojo Kyšulio salų, Šri Lankos, Indonezijos, Peru ir kitų egzotiškesnių atostogų vietų. Daugiausia išmokų (beveik 61 proc.) buvo skirta gydymo išlaidoms susirgus kompensuoti, penktadalis – dėl nelaimingų atsitikimų, likusią dalį sudarė išmokos dėl kelionės vėlavimo, bagažo praradimo, kt.

„Keliauti neapsidraudus net ir į kaimyninę šalį yra rizika, už kurią gali tekti sumokėti nemažą kainą. Susirgus ar patyrus traumą kelionės užsienyje metu draudimą turinčiam asmeniui nebereikės rūpintis iš kur gauti lėšų, kai jų prireiks sumokėti už gydytojo konsultaciją ar stacionarų gydymą. Maždaug pusė banko klientų, kurie turi kredito kortelę, ją pasiima būtent dėl šios priežasties. Be to, turint tokią kortelę nebereikia rūpintis kelionės draudimu ir savo artimiesiems – su kredito kortele susietas draudimas yra taikomas ne tik kortelės turėtojui, bet ir kartu su juo į užsienį keliaujančiam sutuoktiniui ir vaikams“, – komentuoja banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Atostogų užsienyje vykstantiems gyventojams atstovas taip pat pataria prieš kelionę atlikti kelis namų darbus – rasti laiko perskaityti draudimo taisykles ir sąlygas bei išsiaiškinti, kokie atvejai nėra laikomi draudžiamaisiais, kaip būnant užsienyje draudikui pranešti apie įvykį, o pačiam padengus išlaidas – kaip užregistruoti patirtą žalą išmokai gauti.

„Kelionėje susirgus, patyrus traumą ar kitą draudiminį įvykį, būtina išsaugoti išlaidas patvirtinančius dokumentus, pvz., čekius, gydymo įstaigos išrašą apie suteiktas paslaugas, sąskaitas. Prašymai kompensuoti patirtą žalą nebus tenkinami ir tuo atveju, jei klientas bandys užregistruoti ne draudiminį įvykį. Tokiais laikomos traumos, patirtos apsvaigus nuo alkoholio, nelaimingi atsitikimai užsiimant ekstremaliu sportu, kt.“, – atkreipia dėmesį banko atstovas. Jei numatomos išlaidos už ambulatorinį gydymą ar gydytojo išrašytus vaistus neviršija 250 eurų, rekomenduojama sumokėti pačiam klientui, o po to kreiptis išmokos.

Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas taip pat atkreipia dėmesį, kad tam, jog klientas galėtų pasinaudoti su kredito kortele susietu kelionės draudimu, jo kortelė turi būti aktyvinta. Naują iš banko gautą kortelę galima aktyvinti per interneto banką, mobiliąją programėlę arba bankomate. Kelionės draudimas galiotų ir tokiais atvejais, jei kredito kortelė būtų pamesta ar pavogta kelionės metu. Kelionės draudimu, susietu su kredito kortele, galima pasinaudoti vykstant į ne ilgesnę nei 90 kalendorinių dienų užsienio kelionę. Jei kelionė trunka ilgiau, reikėtų pasirūpinti papildomu draudimu.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA