REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Vasario 14 d. 16:51

Vasario 16-osios – Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos – nominantai

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


29299

Birštono savivaldybė kvietė teikti iškilių, nusipelniusių Birštono savivaldybei 2018 metais žmonių kandidatūras tradiciniams apdovanojimams, kurie bus teikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime (Vasario 16-ąją).
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos apdovanojimų nominantams atrinkti sudaryta komisija nusprendė apdovanoti šiuos Birštono savivaldybės žmones:

Onutė ir Valerijus Gratulevičiai – už aktyvią visuomeninę veiklą, šeimos vertybių puoselėjimą ir Birštono vardo garsinimą.

Šeima aktyviai dalyvauja Birštono visuomeniniame gyvenime. Onutė dainuoja chore „Sidabrinė gija“, duetu su mokytoja Toliama Ragiene, gieda bažnyčios chore. Taip pat aktyviai dalyvavo „Poezijos pavasaris“ konkurse „Sentimentai Birštonui“, prisidėjo prie jo organizavimo.
Valerijaus dailės kūriniai puošia „Bočių“ bendrijos ir kitų bendruomenių renginius, paveikslų parodos eksponuojamos Kurhauze, Prienų ir Birštono kultūros centruose, Birštono savivaldybėje, Birštono muziejuose, Birštono vienkiemio ir Pakuonio seniūnijose. Kartu su kitais Birštono dailininkais aktyviai dalyvauja kasmetinėse mugėse Punske. Ši šeima kuria grožį ir dalijasi juo su visais aplinkiniais.

gratuleviciai.jpg

Nijolė Jakimonienė – už aktyvią bendruomeninę veiklą, profesionalų pedagoginį darbą, pilietiškumą ir meilę Birštono krašto žmonėms.

Su šeima gyvena Birštone, čia gimė 4 jos vaikai. Birštono gimnazijoje dirba nuo 1975 m. Didžiąją savo gyvenimo dalį Nijolė Jakimonienė atidavė mokyklai ir mokiniams (10 m. vadovavo Birštono mokyklai, 5 metus dirbo direktoriaus pavaduotoja). Tuomet mokykloje buvo įkurtos europinės klasės, plėtojami tvirti bendradarbiavimo ryšiai su užsienio mokyklomis, suburtas darnus kolektyvas. Nijolė 6 metus buvo Birštono miesto Švietimo skyriaus vedėja, šiuo metu dirba matematikos mokytoja (metodininke). Nijolė Jakimonienė – viena iš šešių Lietuvos „Aktyvios klasės“ ambasadorių, aktyviai dalyvauja respublikiniuose projektuose, veda mokymus, seminarus šalies pedagogams. Be tiesioginio darbo, aktyviai dalyvauja visuomeninėje – savanoriškoje veikloje. 2015 m. jai suteiktos Birštono metų mokytojos ir laikraščio „Gyvenimas“ metų žmogaus nominacijos.
Nijolė taip pat yra Raudonojo Kryžiaus, „Bočių“ bendrijos, klubo „Viltis gyventi“, nevyriausybinių organizacijų aktyvi narė, Kaišiadorių vyskupijos „Caritas“ koordinatorė. Ji taip pat inicijuoja ir rengia akcijas, tokias kaip: „Ištiesk gerumui ranką“, Rugsėjis kviečia į mokyklą“, „Mažųjų Velykėlės“, „Kalėdų belaukiant“, „Susėskime prie kūčių stalo“ ir kt. Pernai metais Kovo 11 -osios šventę papuošė 500 tulpių, kurias su šeima pagamino ir šventės dalyviams padovanojo Nijolė. 4 metus savanoriškai dirbo TAU universitete, o nuo 2018 m. jam vadovauja. N. Jakimonienė siekia, kad kiekvienas bendruomenės narys kurtų harmoningą ir prasmingą laisvalaikį ir nuolat jaustų žinių alkį.

njakimoniene-2.jpg

Justinas Antanas Vilkas – už aktyvią visuomeninę veiklą, pilietiškumo, patriotiškumo puoselėjimą ir Birštono vardo garsinimą.

Justinas Antanas Vilkas, buvęs ilgametis Lietuvai pagražinti draugijos Birštono skyriaus pirmininkas, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje ir šiandien. Sąjūdžio veikėjas, tikras Lietuvos patriotas, visą gyvenimą savo darbais garsino Birštono kraštą. Justino Antano iniciatyva Liepos 6-oji – Valstybės diena Birštone pradėta švęsti kitaip. Birštoną puošia atminimo paminklai, skirti Žalgirio mūšio 500-ajam jubiliejui ir kunigui, poetui, publicistui Juozui Tumui – Vaižgantui. Lietuvos valstybės atkūrimo 100 -mečio jubiliejaus proga Justinas Antanas Vilkas Birštone inicijavo 100 ąžuolų sodinimą Karalienės Barboros alėjoje.

dsc-0232.jpg

Ona Jakimavičienė – už pasiaukojančią tarnystę artimui, nuoširdų darbą medicinos srityje ir meilę Birštono krašto žmonėms.

Birštono parapijos „Carito“ savanorė Ona Jakimavičienė gimė Birštone, čia baigė septynmetę mokyklą. Baigusi Raudonojo Kryžiaus medicinos seserų kursus, tapo medicinos seserimi. Net 45 m. dirbo Birštono savivaldybės sanatorijose „Spalis“ ir „Tulpė“. Nuo pat „Carito“ įsikūrimo pradžios Onutė dalyvavo organizacijos veikloje, savanoriškai, be atlygio slaugė ligonius namuose, leido vaistus, tvarstė žaizdas, bendravimu gydė jų sielos žaizdas. Ištekėjusi už tremtinio Kęstučio Jakimavičiaus, susilaukė 2 sūnų, tačiau, anksti mirus vyrui, vaikus teko užauginti vienai.
Birštoniečiai Onutę pažįsta kaip nuoširdžią, rūpestingą bei geranoriškai pasiruošusią padėti šalia esantiems. „Matyt, tokia jau mano dalia – rūpintis kitais“, – sako Onutė.

o-jakimaviciene.jpg

Vilma Krasauskienė – už aktyvią bendruomeninę ir edukacinę veiklą, kūrybiškas iniciatyvas, kurorto vardo garsinimą ir meilę Birštono krašto žmonėms.

Vilma Krasauskienė yra baigusi Kauno dailės akademiją – architektūros – interjero specialybę ir įgijusi magistro laipsnį, taip pat Šiaulių universitetą – dalyko pedagogikos specialybę. Dirbo „Gabija“ redakcijoje, modeliavimo, dizaino srityse. 1998 m. įkūrė modelių agentūrą „Reandra“, kuri tapo pirmąja Lietuvoje vaikų modelių agentūra.
Nuo 2004 m. dirba Birštono meno mokyklos Dizaino studijos vadove, rengia įvairius renginius, edukacijas, parodas, garsinančias Birštono vardą. Tarptautinis avangardinės mados konkursas – festivalis „Avangardas“ į Birštoną pritraukia kuriantį jaunimą iš visos Lietuvos ir užsienio. Ji inicijuoja ir tokius renginius, kaip „Atvelykio šventė“, Vėlinių paroda-akcija „Papuoškime Birštono senąsias kapines“. Šie renginiai suburia tris kartas: senelius, tėvus ir vaikus.
2006 m. įkurta Birštono m. dizaino asociacija subūrė kuriančius birštoniečius. Rengiamos įvairios parodos, edukacijos, sava kūryba pristatoma įvairiose mugėse Lietuvoje ir užsienyje, Birštono „Eglės sanatorijos“ poilsiautojams.
Vilma Krasauskienė daug metų dirba Birštono neįgaliųjų draugijoje, čia dėsto meno terapiją ir padeda neįgaliesiems atrasti save, skatina jų kūrybiškumą. Moteris dirba ir Nemajūnų dienos centre, kur yra subūrusi kaimo jaunimą ir suaugusius, moko meno terapijos. Kartu su Birštono „Bočių“ draugija rengia bendrus projektus bei dalyvauja įvairiuose renginiuose.

wwww-ciute-krasauskiene.jpg

Kun. Alfonsas Babonas – už puoselėtą lietuvybę ir patriotiškumą išeivijoje, svarią paramą Lietuvai, sugrįžus bei apsigyvenus Birštono savivaldybėje, dvasinių vertybių puoselėjimą ir meilę Birštono krašto žmonėms.

Kun. Alfonas Babonas gimė 1927 m. Raseinių mieste. Baigęs Raseinių Maironio vardo pradžios mokyklą, 1944 m. išvyko į Vokietiją, vėliau išvežtas į Norvegiją. Po karo sugrįžęs į lietuvių išeivių stovyklą Vokietijoje, išvyko į Angliją. Pažintis su kunigu Justinu Steponaičiu pastūmėjo Alfonsą siekti kunigystės. Jis įstojo į kunigų seminariją Anglijoje. Po metų išvyko į Romoje įsikūrusią lietuvių gimnaziją, kiek vėliau tęsė mokslus Šv. Kazimiero lietuvių kolegijoje. Filosofijos ir teologijos mokėsi popiežiniame Laterano universitete, įgijo šventosios teologijos licenciato laipsnį.
1962 m. Laterano bazilikoje įšventintas į kunigus. Išvykęs kunigo tarnystei į Ameriką, dirbo Naujojoje Filadelfijoje ir Eastone. Atsiradus galimybei, buvo pakviestas darbuotis Mičigano valstijoje, Detroite. Detroito Šv. Antano parapijoje kun. Alfonsas Babonas tarnavo 31 metus.
Kunigas Alfonsas buvo aktyvus lietuvių sielovadininkas išeivijoje. Ėjo Ateitininkų draugijos Detroito skyriaus kapeliono pareigas, Lietuvos Šaulių sąjungos išeivijoje – kapeliono pareigas. Už šį darbą buvo apdovanotas Šaulių sąjungos žvaigždės ordinu. 2003 m. apdovanotas II laipsnio „Už nuopelnus Šaulių sąjungai“ ženklu.
Kunigas aktyviai dalyvavo ir Lietuvos gyvenime. Rėmė bažnyčią ir valstybę bei Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūros Žvaigždės bažnyčios statybą.
Šiuo metu gyvendamas Birštone, aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime, padeda pastoracinėje veikloje. Birštono muziejui ir Birštono sakraliniam muziejui padovanojo kelias dešimtis knygų, žurnalų rinkinių. Kunigas yra mylimas vietos bendruomenės narių ir dvasininkijos.
2017 m. kun. Alfonsui Babonui sukako 90 metų, tais pačiais metais paminėta kunigystės 55 metų sukaktis.

a-babonas-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA